Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
20.11.2019 13:58

PGG: Spełnienie żądań związków podniosłoby koszty stałe o ok. 610 mln zł rocznie

Polska Grupa Górnicza (PPG) stoi na stanowisko, że spełnienie obecnie formułowanych postulatów związków zawodowych oznaczałoby wzrost kosztów stałych o ok. 610 mln zł w skali roku, a znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest negocjowanie podziału środków po wypracowaniu zysku, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W dniu 20 listopada br., odbyło się spotkanie zarządu PGG ze związkami zawodowymi, na którym strona społeczna podtrzymała żądanie podwyżki wynagrodzeń na 2020 rok o 12% oraz włączenie dodatku gwarantowanego do podstawy naliczania Barbórki i 14-tej pensji za rok 2019. Spełnienie postulatów strony społecznej oznaczałoby wzrost kosztów stałych spółki o ok. 610 mln zł w skali roku" - czytamy w komunikacie.

Zarząd PGG uważa, że znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest negocjowanie podziału środków po wypracowaniu zysku, tak jak dotychczas to się działo. Spółka zapewnia o swojej otwartości na rozmowy, jednak zaznacza, że powinny one uwzględniać realia ekonomiczne i trudne otoczenie rynkowe.

"Spółka koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania kopalń i zabezpieczeniu środków na niezbędne inwestycje w kopalniach. Takie działanie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania Polskiej Grupy Górniczej" - podsumowano.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz