Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Philip Morris Polska daj 4 mln zł na walkę z koronawirusem

3
Podziel się

Philip Morris Polska dołącza do firm, które pomagają w walce z koronawirusem. Firma przeznaczyła na to dotychczas łącznie 4 mln zł. Kwota zasili polską służbę zdrowia bezpośrednio oraz poprzez organizacje pożytku publicznego, prowadzące zbiórki dla personelu medycznego i placówek medycznych w całej Polsce.

Philip Morris Polska daj 4 mln zł na walkę z koronawirusem
(PAP, PAP/Valdemar Doveiko)
bEpWeFVh

- Dzięki przekazanym przez Philip Morris Polska funduszom w wysokości 4 mln zł, do polskich szpitali trafi m.in. najnowocześniejsza, zautomatyzowana aparatura medyczna i precyzyjne testy genetyczne na obecność koronawirusa. Darowizna wesprze również organizacje trzeciego sektora, pozwalając im na sfinansowanie zakupów sprzętu i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, w tym m.in.: pakietów ochrony biologicznej, maseczek ochronnych z filtrami, rękawiczek, przyłbic, gogli ochronnych, kombinezonów oraz środków dezynfekcyjnych - powiedział prezes i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie Michał Mierzejewski.

W ten sposób Philip Morris Polska odpowiedział na apele polskich szpitali, a także organizacji trzeciego sektora, które aktywnie wspierają system ochrony zdrowia w walce z koronawirusem.

Na potrzeby polskiej służby zdrowia, Philip Morris Polska sfinansował zakup aparatury diagnostycznej do testów molekularnych w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, wraz z 1 000 sztuk ekspresowych testów genetycznych o wysokiej czułości: Xpert Xpress SARS-CoV-2.

bEpWeFVj

- To najnowocześniejsze technologie, dzięki którym polskie placówki medyczne będą mogły wykonywać takie testy samodzielnie, rekomendowaną metodą amplifikacji kwasów nukleinowych (NAAT), w technice RT-PCR. Pozwala to na uzyskanie precyzyjnego wyniku w czasie rzeczywistym, w ciągu zaledwie kilku godzin, a nie dni, od momentu pobrania próbki od pacjenta. To obecnie najszybsza i najbardziej wiarygodna forma diagnozowania COVID-19 na świecie. Specjalistyczna aparatura pozwoli szpitalom na przeprowadzanie większej liczby takich testów w ciągu doby, co z kolei pomoże w odciążeniu innych jednostek polskiej służby zdrowia - wskazał prezes.

Z przekazanych przez Philip Morris Polska środków zakupiona została także komora laminarna klasy 3 Gene Xpert XVI, działająca w pełni zamkniętym systemie i pozwalająca diagnostom oraz personelowi laboratorium na bezpieczną pracę w całkowicie sterylnych warunkach. Udzielone wsparcie finansowe pozwoli też na zakup 10 zestawów systemu pobierania próbek od pacjentów (po 100 sztuk każdy); dwóch chłodziarek laboratoryjnych i zamrażarki laboratoryjnej, wymienił także.

Philip Morris Polska przestawił także część linii produkcyjnej swojej fabryki w Krakowie na produkcję płynu dezynfekującego, który docelowo zostanie przekazany jako darowizna charytatywna na rzecz placówek służby zdrowia.

- Testy produkcji zakończyły się pomyślnie, a Philip Morris Polska otrzymał zgodę ze strony Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w tym zakresie - podsumował Mierzejewski.

bEpWeFVp

Philip Morris Polska jest największą firmą tytoniową w kraju, z udziałem w rynku sprzedaży papierosów wynoszącym ok. 40 proc. (źródło: Philip Morris za Nielsen; sprzedaż wolumenowa w 2018 r.) oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ok. 7 000 pracowników na terenie całego kraju. Fabryka Philip Morris International w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Obecnie ok. 70% produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach na całym świecie. Do tej pory Philip Morris International zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł.

Lesław Kretowicz

bEpWeFVK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Faja
rok temu
Patrząc na to co ta firma produkuje i jak truje ludzi to powinni dać przynajmniej 100 razy tyle
mulder
rok temu
oczywiście, lepiej żeby ludzie umarli na raka niż na covid
viktor
rok temu
Gdyby nie taka wielka pomoc firm to dopiero byłby dramat w szpitalach. Państwo z dykty
bEpWeFVL