Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Philip Morris: T. Szpyt został dyrektorem ds. operacyjnych centrum produkcyjnego

0
Podziel się

Tomasz Szpyt został powołany na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych centrum produkcyjnego Philip Morris International (PMI) w Krakowie, będącego największą fabryką PMI w Europie, podała spółka. Obecnie ok. 70% produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach na świecie.

Philip Morris: T. Szpyt został dyrektorem ds. operacyjnych centrum produkcyjnego
bEhWlnSJ

Tomasz Szpyt przejął obowiązki dyrektora ds. operacyjnych 1 listopada br. Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i przywódczych w obszarze produkcyjnym, łańcucha dostaw i operacyjnym w Polsce, Holandii, na Ukrainie, w Czechach, Nigerii i Niemczech. Do Philip Morris dołączył z Procter & Gamble, gdzie bezpośrednio kierował największą fabryką podległej mu grupy biznesowej, ulokowaną w Niemczech, a pośrednio zarządzał także innymi fabrykami w ramach kierowanej przez niego grupy biznesowej w USA, Singapurze i Meksyku, podano.

"Jestem przekonany, że wszechstronne doświadczenie Tomasza, w połączeniu z jego głęboką i profesjonalną wiedzą, dużą sprawnością działania oraz umiejętnościami strategicznymi będą cennymi atutami, wspierającymi Operacyjny Zespół Zarządzający w Polsce na kolejnych etapach transformacji firmy oraz realizacji naszego głównego celu, którym jest stworzenie przyszłości bez dymu tytoniowego" - powiedział prezes i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie Michał Mierzejewski, cytowany w komunikacie.

Philip Morris Polska jest największą firmą tytoniową w kraju oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ok. 7 000 pracowników na terenie całego kraju. Fabryka Philip Morris International w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Obecnie ok. 70% produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach na całym świecie. Do tej pory Philip Morris International zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł.

bEhWlnTm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)