Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
02.07.2020 14:26

PKN Orlen: Po zakończeniu 3 projektów w Płocku EBITDA wzrośnie o 600 mln zł

Po zakończeniu trzech projektów w ramach modernizacji zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku, czyli po 2022 roku, EBITDA koncernu wzrośnie szacunkowo o ponad 600 mln zł rocznie, podał PKN Orlen.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Płocku trwa modernizacja rafinerii. Instalacja Visbreakingu, pod którą w poniedziałek wmurowany zostanie kamień węgielny, a na której realizację umowa została podpisana na początku lutego, znacząco zwiększy uzysk produktów lekkich, czyli benzyny i oleju napędowego, poinformował PKN Orlen.

"Uruchomienie inwestycji o łącznej wartości ok. 1 mld zł planowane jest do końca 2022 roku. Na terenie zakładu produkcyjnego prowadzony jest również remont i modernizacja instalacji HON VI (hydroodsiarczania olejów napędowych) oraz planowana jest modernizacja instalacji hydrokrakingu. Szacuje się, że łącznie po zakończeniu wszystkich inwestycji, które realizowane są obecnie w rafinerii Płocku, czyli po 2022 roku, EBITDA wzrośnie o ponad 600 mln zł rocznie" - czytamy w materiale.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2020

LgbtAch za Tuska to był dopiero Orlen paliwo po 5.8 PLN dobrobyt że chocho ,ale nie martwmy sie wygra Rafał znów wrócą czasy oświecenia i polska będzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)