Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP chce zaprezentować po wakacjach nowe cele ilościowe na kolejne lata 

0
Podziel się

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - PKO Bank Polski chce po wakacjach zaprezentować cele ilościowe strategii na kolejne lata, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. Bank zrealizował już w 2018 roku cele strategii do roku 2020. 

PKO BP chce zaprezentować po wakacjach nowe cele ilościowe na kolejne lata 
bErGfdsl

"Strategia [do 2020 r.] została zrealizowana w zakresie ilościowym. Chcemy w roku 2019 r. zaprezentować cele ilościowe na następny okres. [...] Chcemy to zakomunikować najprawdopodobniej po wakacjach" - powiedział Jagiełło podczas konferencji prasowej.

"W ostatnich dniach została podjęta decyzja dotycząca zwiększanie składki na BFG. Wymaga to od banku dostosowania planów. Przed nami także decyzja dotycząca konwersji kredytów hipotecznych denominowanych w walutach obcych. Dopóki ona się nie zdarzy, nie podejmiemy decyzji dotyczących przyszłych celów ilościowych" - dodał prezes.

Jagiełło poinformował, że w części jakościowej - tj. transformacji cyfrowej - bank kontynuuje strategię do roku 2020.

bErGfdsn

"Musimy nieco modyfikować taktykę rozwoju usług dla klientów i wewnątrz organizacji, które powodują większą elastyczności i obniżenie kosztów. Chcemy to kontynuować" - powiedział prezes.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bErGfdsO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)