Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP zebrał 5 mld zł depozytów z 'Lokaty niepodległościowej'

0
Podziel się:

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - PKO Bank Polski zebrał 5 mld zł nowych środków klientów detalicznych w ramach produktu "Lokata niepodległościowa", poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. Bank chce zwiększać sprzedaż kredytów gotówkowych w 2019 r. 

PKO BP zebrał 5 mld zł depozytów z 'Lokaty niepodległościowej'
bEsfAjDV

"Lokata niepodlegościowa przyniosła bankowi 5 mld zł nowych depozytów. Kredyty gotówkowe bardzo mocno wzrosły w ubiegłym roku. To konsekwencja tego, że Polacy bogacą się" - powiedział Kozłowski podczas konferencji prasowej.

"Uważamy, że segmencie kredytów gotówkowych nasz naturalny udział powinien być większy. Według naszych prognoz makroekonomicznych, 2019 będzie równie dobry, jeśli nie lepszy. Kontynuujemy działania związane z tym, by udział w tym segmencie i obsługa głównie naszych klientów była jak najlepsza. Jeśli chodzi o koszty ryzyka w tym obszarze, to bardzo dobrze je kontrolujemy" - powiedział prezes Zbigniew Jagiełło.

"To jest element, który będziemy rozwijać w kolejnych latach" - powiedział także.

bEsfAjDX

Bank podkreśla, że jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9%), kredytów (17,7%), w rynku leasingowym (12%) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2%). Posiadając ponad 8,9 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21%.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bEsfAjEy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)