Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
04.03.2019 12:20

PKO BP zebrał 5 mld zł depozytów z 'Lokaty niepodległościowej'

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - PKO Bank Polski zebrał 5 mld zł nowych środków klientów detalicznych w ramach produktu "Lokata niepodległościowa", poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. Bank chce zwiększać sprzedaż kredytów gotówkowych w 2019 r. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Lokata niepodlegościowa przyniosła bankowi 5 mld zł nowych depozytów. Kredyty gotówkowe bardzo mocno wzrosły w ubiegłym roku. To konsekwencja tego, że Polacy bogacą się" - powiedział Kozłowski podczas konferencji prasowej.

"Uważamy, że segmencie kredytów gotówkowych nasz naturalny udział powinien być większy. Według naszych prognoz makroekonomicznych, 2019 będzie równie dobry, jeśli nie lepszy. Kontynuujemy działania związane z tym, by udział w tym segmencie i obsługa głównie naszych klientów była jak najlepsza. Jeśli chodzi o koszty ryzyka w tym obszarze, to bardzo dobrze je kontrolujemy" - powiedział prezes Zbigniew Jagiełło.

"To jest element, który będziemy rozwijać w kolejnych latach" - powiedział także.

Bank podkreśla, że jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9%), kredytów (17,7%), w rynku leasingowym (12%) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2%). Posiadając ponad 8,9 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21%.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz