Notowania

energetyka
04.07.2019 10:42

Poczta Polska rozpoczyna test ekologicznego ciągnika siodłowego

Warszawa, 04.07.2019 (ISBnews) - Poczta Polska rozpoczyna test ekologicznego ciągnika siodłowego Iveco Stralis Natural Power o mocy 460 KM zasilanego gazem ziemnym, podała Poczta. Testowany pojazd Iveco będzie poruszał się m.in. na trasie Warszawa - Ostrołęka, Warszawa - Ciechanów oraz Warszawa - Łódź, dostarczając przesyłki, głównie listy i paczki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Poczta Polska to jedna z największych spółek logistycznych w kraju. Każdego dnia pocztowcy pokonują setki kilometrów. Chcemy, by nasi pracownicy użytkowali pojazdy posiadające nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie, które są przyjazne środowisku naturalnemu, są również tańsze w eksploatacji od tradycyjnych pojazdów oraz ograniczają poziom hałasu. Od ponad roku przeprowadzamy największe w Polsce testy aut elektrycznych po to, by dowiedzieć się, jakie pojazdy najlepiej sprawdzą się w naszej pracy" - powiedział dyrektor zarządzający pionem operacji logistycznych Poczty Polskiej Jerzy Garycki, cytowany w komunikacie.

Spółka przypomniała, że Poczta przygotowując się do wejścia w tzw. ,,Strefy Czystego Transportu", podobnie jak inne firmy logistyczne, z odpowiednim wyprzedzeniem analizuje rynek pojazdów zarówno elektrycznych, jak i na paliwa alternatywne, aby zdobyć doświadczenia i jak najlepiej przygotować się do wymiany floty.

Jesienią do pocztowej floty dołączy kilkadziesiąt aut tego typu. W tym roku przetestowano elektryczne dostawczaki kilku marek o ładowności pow. 800 kg. W tym roku rozpoczęto też testy ciągników siodłowych zasilanych LNG, podano także.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz