Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polkomtel złożył wstępna ofertę w aukcji 5G na pasmo 3,4-3,8 GHz

3
Podziel się

 Polkomtel - spółka zależna Cyfrowego Polsatu - złożył ofertę wstępną w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,4-3,8 GHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju usług telekomunikacyjnych (tzw. aukcja 5G), podała spółka.

Polkomtel złożył wstępna ofertę w aukcji 5G na pasmo 3,4-3,8 GHz
bDZTKgwl

"Polkomtel, operator sieci Plus, aby być gotowym do udziału w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,4-3,8 GHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju usług telekomunikacyjnych (tzw. aukcja 5G)
, złożył w dniu 14 maja 2020 roku ofertę wstępną" - czytamy w komunikacie.

Wraz ze złożeniem oferty, zostało wpłacone wadium w wysokości wymaganej przez dokumentację aukcyjną w kwocie 182 mln zł, podano także.

Wcześniej w tym tygodniu minister cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że pomimo zawieszenia aukcji na rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz, rząd chce, żeby aukcja na sieć 5G odbyła się w tym roku.

bDZTKgwn

W końcu kwietnia br. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że rząd zdecydował o wprowadzeniu przepisów pozwalających na unieważnienie obecnego postępowania aukcyjnego na częstotliwości przeznaczone na potrzeby technologii 5G. Jak wówczas podkreślał resort, ogłoszenie zawieszenia aukcji przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) nastąpiło 16 kwietnia 2020 r. - z datą obowiązywania od 31 marca br. - mimo, że we wskazanym okresie były udzielane odpowiedzi na pytania, a nawet została złożona wstępna oferta, podważa jej status prawny.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

bDZTKgwO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
kos
12 miesięcy temu
Polkomtel to byloby lepiej żeby na mazowszu pokryl 4G chwalą sie 5G a są potworne niedobory w sieci , teraz to bardziej widac jak uczniowie musza sie kontaktowac ze szkolami przez intetnet, a majewski za nich oplacony sieje propagandę jak to w plusie wszystko na wypasie, oszusci?
zaskoczony
12 miesięcy temu
Tempo Grupy Polsat niezłe - w jeden tydzień zakup Interii, uruchomienie sieci 5G w wielkich miastach i teraz aukcja. Pogratulować
observer
rok temu
Po odpaleniu przez Plusa sieci 5G Orange, T-Mobile i Play były w czarnej d. To gdzie są dzisiaj? :)
bDZTKgwP