Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polregio ma 10-letnią umowę na przewozy w woj. lubelskim za 1,14 mld zł

0
Podziel się

Polregio podpisało z województwem lubelskim, jako trzecim z kolei, 10-letnią umowę na przewozy kolejowe, podał przewoźnik. Umowa ma wartość ok. 1,14 mld zł i obejmuje ok. 29,9 mln km do przejechania. Umowa będzie realizowana w ramach tzw. bezpośredniego powierzenia do grudnia 2030 r.

Polregio ma 10-letnią umowę na przewozy w woj. lubelskim za 1,14 mld zł
bEhWHSgl

"Długoletnie umowy to sposób na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Ułatwią nam one poprawę jakości usług, modernizację i zakup nowego taboru oraz modernizację zapleczy technicznych. To nasz wspólny sukces, świadczący o bardzo dobrej dotychczasowej współpracy z województwem lubelskim. Cieszę się, że dzięki temu mieszkańcy będą mogli liczyć na lepszą ofertę transportową oraz że dzięki temu wzmocniona zostanie stabilność funkcjonowania spółki na najbliższe lata" - powiedział prezes Artur Martyniuk, cytowany w komunikacie.

"Podpisana dzisiaj umowa oznacza kontynuację świadczenia usług pasażerom Polregio nie tylko w odniesieniu do połączeń regionalnych, ale także aglomeracyjnych w ramach planowanej Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. 10-letnia umowa daje gwarancję stabilnej współpracy z samorządem województwa, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia pasażerów oczekujących atrakcyjnego rozkładu jazdy oraz konkurencyjnej ceny biletów" - dodał członek zarządu - dyrektor handlowy Adam Pawlik.

Umowa będzie obowiązywać w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 14 grudnia 2030 r. Całkowita jej wartość to 1 144 382 000 zł i dotyczy planowanej pracy eksploatacyjnej na poziomie 29 919 782 pociągokilometrów. W jej ramach Polregio będzie realizować przewozy pasażerskie w województwie lubelskim na następujących liniach komunikacyjnych:

bEhWHSgn

- Linia 30 Lublin Główny - Parczew Kolejowa

- Linia 7 Lublin Główny - Chełm

- Linia 7/581 Lublin Główny - Lublin AIRPORT

- Linia 7/69/72 Lublin Główny - Zamość Wschód

bEhWHSgt

- Linia 72/69/101 Zamość Wschód - Bełżec - gr. województwa - (Jarosław)

- Linia 68 Lublin Główny - Kraśnik - gr. województwa - (Stalowa Wola)

- Linia 7 Lublin Główny - Dęblin

- Linia 7/26/2 Lublin Główny - Dęblin - Łuków - Terespol - gr. państwa

bEhWHSgu

- Linia 2 Łuków - gr. województwa - (Siedlce), wymieniono.

To druga wieloletnia umowa zawarta przez Polregio w tym roku. Wcześniej podpisało ją województwo podkarpackie, a w 2019 roku - województwo śląskie. Żeby zapewnić kontynuację przewozów samorządy muszą podpisać umowy PSC najpóźniej do 12 grudnia 2020 roku, przypomina przewoźnik.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1 900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług Polregio korzysta ponad 88 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

bEhWHSgO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)