Notowania

górnictwo
25.02.2020 17:11

Polskie LNG: Konsultacje regulaminu procedury udostępn. terminalu LNG do 6 III

Polskie LNG - spółka zależna Gaz-Systemu - rozpoczęło rynkowe konsultacje "Regulaminu Procedury Udostępnienia Terminalu LNG w Świnoujściu" w związku z realizowanym programem rozbudowy terminalu, podała spółka. Konsultacje potrwają do 6 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Celem Procedury Udostępnienia Terminalu LNG 2020 jest wiążące potwierdzenie zapotrzebowania rynku na usługi podstawowe w zakresie usług regazyfikacji jak również usługi dodatkowe, a także zapewnienie dostępu do rozbudowywanej infrastruktury na równoprawnych i przejrzystych zasadach dla wszystkich zainteresowanych uczestników rynku paliw gazowych" - czytamy w komunikacie.

W ramach konsultacji rynkowych, uczestnicy rynku mogą przesyłać do spółki Polskie LNG pisemne uwagi i pytania dotyczące procedury. Termin zgłaszania uwag i komentarzy to najpóźniej 6 marca 2020 r., do godziny 17:00.

"Po zakończeniu etapu konsultacji, Polskie LNG S.A. przeprowadzi ocenę oraz podsumuje zebrane w trakcie konsultacji uwagi, i odpowiednio skoryguje Regulamin Procedury Udostępnienia Terminalu LNG w Świnoujściu 2020 r." - czytamy dalej.

Program rozbudowy terminalu w Świnoujściu składa się czterech komponentów:

o SCV - dodatkowa instalacja regazyfikacyjna - zwiększająca nominalną moc regazyfikacyjną terminalu do poziomu 10 579 502 kWh/h rocznie.

o Trzeci zbiornik LNG - poprawiający elastyczność pracy instalacji Terminalu LNG, dzięki zwiększeniu pojemności magazynowej o dodatkowe 180 tys. m3, co zapewni optymalną zdolność procesową składowania LNG.

o Instalacja przeładunkowa LNG na kolej - rozszerza zakres świadczonych usług o możliwość załadunku LNG na kontenery ISO i cysterny kolejowe, co umożliwi dotarcie do nowych potencjalnych klientów.

o Dodatkowe nabrzeże statkowe, które umożliwi załadunek i rozładunek zbiornikowców, przeładunek LNG (transshipment) oraz załadunek jednostek bunkrujących LNG i usługę bunkrowania.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz