Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pracownicze Plany Kapitałowe. PZU obsłuży PKN Orlen

4
Podziel się:

PKN Orlen zawarł z PZU umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym. To znaczy, że PZU będzie zarządzać pieniędzmi kilkunastu tysięcy pracowników koncernu.

Pracownicze Plany Kapitałowe. PZU obsłuży PKN Orlen

To już kolejne pole współpracy między Grupą PZU a PKN Orlen. Największy polski ubezpieczyciel zapewnia już pracownikom płockiego koncernu kompleksową opiekę zdrowotną w ramach pakietów medycznych PZU Zdrowie, a także ubezpieczenia na życie.

- Inwestujemy w rozwój wszystkich pracowników w ramach Grupy Orlen, dbając o ich satysfakcję z warunków zatrudnienia i poczucie bezpieczeństwa. Szeroka oferta pakietów socjalnych to jeden ze sposobów na utrzymanie, ale też pozyskanie najlepszych specjalistów w branży - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. - Pracownicze plany kapitałowe są ważnym uzupełnieniem tej oferty i cieszy nas, że możemy realizować ten program z zaufanym i wiarygodnym partnerem, jakim jest PZU.

- Wspólnie napędzamy przyszłość, jak głosi credo PKN Orlen. Dla PZU ta przyszłość to finansowe bezpieczeństwo pracowników, którzy zdecydują się na oszczędzanie w PPK. Jako Grupa PZU jesteśmy dla klientów biznesowych i indywidualnych bezpiecznym, sumiennym i stabilnym partnerem. Dziękujemy PKN Orlen za zaufanie - dodał z kolei prezes PZU Paweł Surówka.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak informuje biuro prasowe PKN Orlen, koncern jest na zaawansowanym etapie wdrażania pracowniczych planów kapitałowych w ramach całej Grupy Orlen. Wyłonienie instytucji finansowej do obsługi PPK to naturalna konsekwencja realizowanego procesu.

Prace nad wdrożeniem PPK zostały rozpoczęte w Orlenie kilka miesięcy temu. Obejmują one różne aktywności, w szczególności takie jak: przygotowanie komunikacyjne, administracyjne, w zakresie IT oraz relacji z partnerami społecznymi.

"Zamiarem PKN Orlen jest wdrożenie PPK we wszystkich spółkach grupy kapitałowej w jednym czasie, bez względu na wielkość zatrudnienia w tych podmiotach. PPK zostaną uruchomione w II połowie 2019 roku" - podało biuro prasowe.

Jak podkreślono, przedstawiciele pracowników, czyli np. związki zawodowe działające w PKN Orlen, byli zaangażowani w proces wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK. Ponadto wszystkie organizacje związkowe w grupie są na bieżąco informowane o postępach prac w projekcie tworzenia PPK.

"Pracownicy PKN Orlen wykazują duże zainteresowanie tematem PPK. Pracodawca otrzymuje liczne pytania od pracowników różnego szczebla" - dodało biuro prasowe Orlenu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
driver
5 lata temu
Nigdy nie kupuję na Orlenie , mają najwyższe '' polityczne '' ceny , jeżeli jest jakiś ruch to o 1 grosz , koncern nie reaguje na światowe ruchy cen , ostatnio kupiłem 4.99 litr a na Orlenie 5.16 za litr. Obajtek całkowicie podporządkowany....
mar
5 lata temu
Pracownicy wypelniaja kwitki maja to w ....
JOAHIM
5 lata temu
Żenujący jest tytuł Orlen wybrał...chyba nie miał za bardzo wyjscia miedzy Pko Pekao i pzu...smiech na sali
sprawiedliwy
5 lata temu
Teraz wprowadzą program przodowników PPK - każdy pracownik bedzie sie musiał zapisać i należeć pod grożba zwolnienia...