Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PRCH: Odwiedzalność obiektów handlowych 22-27 VI wyniosła 77-81% ubiegłorocznej

1
Podziel się:

W ósmym tygodniu po szerszym otwarciu obiektów handlowych, między 22 a 27 czerwca, odwiedzalność w dni handlowe wyniosła od 77% do 81% ubiegłorocznego poziomu w analogicznym okresie, podała Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH). Wysoki wskaźnik odwiedzin zanotowała niedziela 28 czerwca - pierwsza od dawna i jedna z nielicznych handlowych w tym roku. Footfall wyniósł 63% w stosunku do analogicznego dnia ubiegłego roku.

PRCH: Odwiedzalność obiektów handlowych 22-27 VI wyniosła 77-81% ubiegłorocznej
(money.pl)

"To dobry wynik, biorąc pod uwagę, że nie wszyscy mogli mieć świadomość, że niedziela jest handlowa. Na wysoki wskaźnik odwiedzin z pewnością miały też wpływ odbywające się tego dnia wybory prezydenckie" - powiedziała research & education manager w PRCH Anna Zachara-Widła, cytowana w komunikacie.

Nieco lepsza odwiedzalność nadal panuje w obiektach małych i średnich. Duże i bardzo duże galerie handlowe są o 3-4 pkt proc. w tyle.

Najlepsze wskaźniki w stosunku do ubiegłego roku zanotował w badanym tygodniu Region Południowo-Zachodni. Stabilna sytuacja panuje w Regionie Północnym, tam wartość footfallu nadal plasuje się w czołówce wyników. Najsłabiej wypadł Region Wschodni ze średnią odwiedzalnością na poziomie 70-76% w zależności od dnia, podano także.

"Wprowadzenie 4 maja kolejnego etapu odmrażania gospodarki udowodniło, że klienci do serca wzięli sobie powagę sytuacji związanej z trwającą pandemią i nie zdecydowali się na szturm centrów handlowych od razu. Sytuacja ulega jednak systematycznej poprawie. Jak wynika z danych zbieranych przez Reveal w 60 obiektach handlowych, wskaźnik odwiedzin zanotował w maju 2020 35-procentowy spadek w stosunku do maja 2019, ale już w porównaniu miesiąc do miesiąca footfall majowy wyniósł 165,9% odwiedzin kwietniowych" - skomentowała COO w Reveal Systems Beata Tomaś.

"Trwająca napięta sytuacja wymaga podejmowania szczególnych działań dążących do zapewnienia rzetelnych wyników odwiedzalności. To sprowadza się do stałej kontroli poprawności funkcjonowania systemów zliczania klientów, co gwarantuje, że zebrane i przedstawiane dane odzwierciedlają aktualną sytuację na rynku" - dodała.

Dane PRCH pochodzą z 88 obiektów handlowych o łącznej powierzchni 3,1 mln m2 GLA, co stanowi 26% całego rynku centrów handlowych w Polsce.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Felek
4 lata temu
Nie wiem gdzie jest tak różowo, bo w Katowicach po prostu pustki. W największej galerii SCC w sobotę wczesnym popołudniem było może 30% ludzi w porównaniu do identycznego dnia przed epidemią. Kiedyś w soboty był tam po prostu tłok i ścisk, a teraz zupełnie inaczej. Obrazu dopełniają zamknięte sklepy.