Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes PLL LOT: W kryzysie budowa CPK jest tym bardziej potrzebna

4
Podziel się:

Kontynuacja prac nad Centralnym Portem Komunikacyjnym (CPK) nawet w trudnym okresie pandemii jest kluczowa dla polskiej gospodarki, ocenił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski.

Prezes PLL LOT: W kryzysie budowa CPK jest tym bardziej potrzebna
(Flickr)

"Jeżeli jest jakiś moment, w którym zwłaszcza taki projekt powinniśmy realizować, to w okresie wychodzenia z kryzysu, który dotknął całą globalną gospodarkę. Powinniśmy się cieszyć, że jesteśmy na dość zaawansowanym etapie tego projektu, jego przygotowania, i w związku z powyższym powinniśmy go po prostu zrobić, bo od realizacji tego projektu zależy, czy Polacy będą latać na połączeniach długodystansowych z Polski, czy będą musieli się przesiadać w jakimś innym hubie. To jest gra o inwestycje, o rozwój gospodarczy Polski, to jest gra o to, jakie będziemy mieć miejsce na świecie" - powiedział Milczarski podczas panelu dyskusyjnego na konferencji "Lotnictwo Nowej Generacji".

"Jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, by w projekcie CPK uczestniczyć i żeby okazać mu jak największą pomoc, by kiedy zostanie zrealizowany, a nie mam wątpliwości, że zostanie zbudowany, mógł spełniać taką rolę, do której jest powołany, tzn. żeby był najlepszym portem przesiadkowym w Europie" - podkreślił szef LOT.

Zwrócił uwagę, że bezpośrednie połączenia transkontynentalne przyczyniają się do zainteresowania naszym krajem, a nie będą realizowane z niewielkimi wyjątkami z lotnisk regionalnych.

"Połączenia transkontynentalne to te, od których w najwyższym stopniu będzie zależeć powodzenie gospodarcze Polski. Dlatego uważam, że zbudowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego, nawet w tym trudnym okresie, jest kluczowe" - dodał.

Podsumowując, wskazał, że Polska nie musi "wymyślać robót publicznych", które pomogą w wychodzeniu z kryzysu, bo pod postacią CPK ma już "wspaniały projekt, dobrze przemyślany".

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. CPK jest w 100% własnością Skarbu Państwa.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
typek
4 lata temu
trzeba uciec od długów to powstanie nowa jakość i tak jest ze wszystkim tylko straty, oj donek, donek co żeś ty najlepszego narobił...
Set
4 lata temu
Nie znam sie na transporcie, ale wiem ze jak pis mowi ze swieci slonce to zabieram parasol
Schmit
4 lata temu
'Widziano także osła, Którego mrówka niosła," Brzechwa
Schmit
4 lata temu
"Widziano także osła, Którego mrówka niosła," Brzechwa