Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Mercator Medical odnotował 21,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 3,68 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Przegląd informacji ze spółek

Comarch odnotowało 14,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 6,96 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Skarbiec Holding odnotował 14,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. lipiec 2019 - marzec 2020) wobec 20,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Seco/Warwick odnotował 2,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 4,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Skarbiec Holding odnotował 14,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. lipiec 2019 - marzec 2020) wobec 20,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

i2 Development odnotował 24,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 3,85 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Stalprodukt odnotował 29,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 40,99 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PZ Cormay odnotowało 7,33 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 2,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Oferta spółek Mostostal Warszawa i Acciona Construcción została uznana jako najkorzystniejsza w ramach postępowania pn.: "Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Rzeszów Południe (bez węzła) do węzła Babica (z węzłem) dł. ok. 10,3 km", podał Mostostal. Wartość umowy to 2 230,17 mln zł brutto.

Polkomtel - spółka zależna Cyfrowego Polsatu - złożył ofertę wstępną w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,4-3,8 GHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju usług telekomunikacyjnych (tzw. aukcja 5G), podała spółka.

Zarząd Grupy Żywiec zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy z zysku netto za 2019 r., wynoszącego 330,34 mln zł, w wysokości 15 zł na akcję, podała spółka. Grupa Żywiec wypłaciła już zaliczkową dywidendę w tej wysokości. Pozostałą część zysku za ub.r. zarząd proponuje przekazać na zasilenie funduszu rezerwowego przeznaczonego na wypłatę dywidendy w przyszłości.

Cała Europa fuzje ma już za sobą. Także w Polsce musimy budować silne narodowe koncerny, które będą mogły skutecznie konkurować na rynkach zewnętrznych, również w obliczu pojawiających się wyzwań związanych z globalnym kryzysem. Jedną z dróg, by wzmacniać firmy, a co za tym idzie polską gospodarkę, są fuzje i przejęcia, ocenił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z ISBnews.TV.

Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Michała Mrożka na stanowisko wiceprezesa od 1 lipca 2020 r., podał bank.

Polwax złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o kontynuację zawieszonego 22 października 2019 roku postępowania ws. zatwierdzenia prospektu spółki sporządzonego w związku z ofertą publiczną akcji na okaziciela serii E, podała spółka. Wraz z wnioskiem spółka złożyła również zaktualizowany prospekt.

Grupa Lotos podpisała z gminą miejską Tczew list intencyjny zakładający realizację dostaw wodoru do napędu autobusów, które miasto planuje wprowadzić do obsługi komunikacji miejskiej, podała spółka. To jedno z działań koncernu mające na celu umacnianie pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji.

Zarząd Best zdecydował o przedłużeniu terminu zakończenia działań zmierzających do podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru, podała spółka.

Zarząd Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku netto osiągniętego w 2019 r. na takim samym poziomie, jak w poprzednim roku, czyli w kwocie 32,8 mln zł, tj. 2,6 zł na jedną akcję, podała spółka. Propozycja uwzględnia sytuację płynnościową, zamierzenia inwestycyjne, a także możliwy wpływ pandemii COVID-19 na przyszłą kondycję spółki.

Akcjonariusze Seleny zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 10 czerwca 2020 r. o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok, wynika z projektów uchwał na walne.

Bumech szacuje spadek przychodów w maju z tytułu zawieszenia kontraktu na prace w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kopalni Pniówek na 1,3 mln zł w przypadku wznowienia prac na początku czerwca, podała spółka.

Aplisens spodziewa się, że certyfikacja jego produktów na rynek USA może się przesunąć, jednak sprzedaż w Ameryce rozpoczęłaby się zgodnie z pierwotnymi założeniami w 2021 r., poinformował prezes Adam Żurawski.

Unimot - niezależny importer paliw - rozpoczął realizację dostaw ropy naftowej na rynek Europy Środkowej, podała spółka. Pierwsza partia produktu pochodziła z Bliskiego Wschodu, druga jest właśnie sprowadzana z USA. Łączna wielkość realizowanych dostaw to 1,2 mln baryłek (ponad 160 tys. ton).

Stopień niewykonania planu nakładów inwestycyjnych Grupy Lotos może wynieść około 25% w 2020 roku, poinformował wiceprezes ds. produkcji i handlu Jarosław Kawula.

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka (LW Bogdanka) rekomenduje przeznaczenie zysku netto za 2019 r. w kwocie 306,18 mln zł w całości na kapitał rezerwowy, podała spółka.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) chciałaby jak najszybciej zwiększyć liczbę produktów oferowanych na Rynku Towarów Rolno-Spożywczych (RTRS) prowadzonym przez Towarową Giełdę Energii (TGE), ale ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią nie jest w stanie podać precyzyjnej daty, poinformowali przedstawiciele spółki.

Orbis odnotował 34,76 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 30,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Alumetal zakłada, że po najtrudniejszym II kwartale będzie następować powolna poprawa na rynku motoryzacyjnym w III i IV kw. br., poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk. Spółka nadal celuje w poprawę swojej pozycji na rynku.

Przerób ropy naftowej przez rafinerię Grupy Lotos w Gdańsku powinien utrzymać się na poziomie zbliżonym do maksymalnego w II kwartale 2020 roku, poinformował wiceprezes ds. produkcji i handlu Jarosław Kawula.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) będzie starać się utrzymać zainteresowanie inwestycjami na giełdzie przez inwestorów indywidualnych, poinformowali przedstawiciele spółki.

Alumetal zakłada przesunięcie części nakładów inwestycyjnych zaplanowanych na ten - kilku milionów złotych - na 2021 r., poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oczekuje 2-3-krotnego wzrostu capeksu w tym roku, poinformowali przedstawiciele spółki.

PKP Cargo, LG Cargo z grupy Kolei Litewskich oraz operator transportu intermodalnego CargoBeamer poprowadzili pilotażowy pociąg z 25 naczepami do terminalu Šeštokai na Litwie z Kaldenkirchen w pobliżu granicy Niemiec z Holandią. Był to pierwszy w historii transport naczep pociągiem towarowym na trasie Niemcy - Polska - Litwa, podało PKP Cargo. Jego rola polegała na zabezpieczeniu operacyjnej części przedsięwzięcia, czyli poprowadzeniu pociągu na całej trasie.

Zatwierdzony przez sąd układ pozwala Unified Factory na rozpoczęcie nowych działań mających na celu odbudowę potencjału firmy, rozwoju jej systemu, wznowienie pozyskiwania nowych klientów, ale również odzyskanie zaufania dotychczasowych, poinformował ISBtech prezes Marcin Woźniak.

Kino Polska TV widzi największy potencjał wzrostu w kanale naziemnym Zoom TV, poinformował ISBtech prezes Kino Polska TV Bogusław Kisielewski.

Kino Polska TV widzi w Polsce ogromny potencjał esportu, dlatego dalej będzie rozwijać swój kanał esportowy Gametoon HD, poinformował ISBtech prezes Bogusław Kisielewski. Ponadto celuje w co najmniej połowę przychodów generowanych poza Polską.

Gdyby nie koronawirus, zdjęcia do pierwszego "dużego" filmu Kino Polska TV właśnie by się rozpoczynały, poinformował ISBtech prezes Bogusław Kisielewski. Grupa planuje uruchomić własną platformę VOD.

Telewizja Polsat złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad spółkami Grupa Interia.pl oraz Grupa Interia.pl Media, podał Urząd.

Curiosity Diagnostics, spółka należąca do Scope Fluidics, z sukcesem zakończyła etap "proof-of-concept" rozwoju panelu diagnostycznego, umożliwiającego ultraszybkie wykrywanie wirusa SARS-CoV-2 z wykorzystaniem systemu PCR|ONE, podał Scope Fluidics. Spółka planuje zakończenie prac nad panelem jeszcze w 2020 r. w oparciu o środki już posiadane, a także fundusze Unii Europejskiej i innych instytucji publicznych wspierających rozwój nowoczesnych technologii oraz ochrony zdrowia.

Wielkość wsparcia przekazanego firmom przez Bank Pekao w ramach tarczy antykryzysowej osiągnęła prawie 3 mld zł, poinformował ISBnews.TV p.o. prezesa banku Leszek Skiba. Podobnie jak inne instytucje finansowe, bank zaangażował się w pomoc w walce z koronawirusem na kilku poziomach.

Gremi Media odnotowały 3,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 2,33 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Recykl odnotowała 0,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 0,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Torpol miał 249 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (spadek o 5,7% r/r), 17,6 mln zł zysku ze sprzedaży brutto (wzrost o 35,4% r/r) i 7,12 mln zł zysku netto (wzrost o 82,6% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane.

Alumetal spodziewa się ok. 50-proc. spadku wolumenu sprzedaży i przychodów grupy oraz jeszcze bardziej znaczącego spadku zysku EBITDA i zysku netto r/r w II kwartale 2020 r., podała spółka w oparciu o wstępne szacunki.

Z uwagi na panującą niepewność spowodowaną pandemią COVID-19 i wywołany nią kryzys oraz związane z tym trudności w transporcie osób i sprzętu, Serinus podjął decyzję o odroczeniu wszystkich planowanych inwestycji rozwojowych, podała spółka w raporcie.

Kredytodawcy Work Service - BNP Paribas Bank Polska, Bank Millennium, Santander Bank Polska i Powszechna Kasa Oszczędności Banku Polskiego - wyrazili zgodę na dokonanie wypłaty finansowania pomostowego po 30 kwietnia 2020 r., lecz nie później niż do 30 czerwca 2020 r., podał Work Service.

Miraculum odnotowało 0,98 mln zł jednostkowej straty netto w I kw. 2020 r. wobec 1,34 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rada nadzorcza Biotonu powołała Roberta Neymanna na prezesa oraz Adama Polonka na członka zarządu na kolejną trzyletnią kadencję, podała spółka.

Serinus odnotował 1,76 mln USD skonsolidowanej straty po opodatkowaniu przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 2,33 mln USD straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

JHM Development odnotował 2,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 3,15 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Apator odnotował 16,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 15,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rawlplug odnotował 7,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 10,11 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk netto ogółem sięgnął 10,3 mln zł wobec 11,29 mln zł.

ZPC Otmuchów odnotował 15,78 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w 2019 r. wobec 13,05 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Erbud w najbliższych tygodniach będzie rozważał odwieszenie polityki dywidendowej, poinformował ISBnews prezes Dariusz Grzeszczak.

Erbud bardzo pozytywnie ocenia efekty działalności w Niemczech w I kw. 2020 r. i uważa, że to dobry moment na rozważenie akwizycji w działalności serwisowej na tamtejszym rynku. Pozwala na to dobra pozycja gotówkowa spółki, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak.

Erbud nadal pracuje na wszystkich budowach bez poważniejszych utrudnień spowodowanych pandemią COVID-19 i nie obawia się, że wykonawcy będą odstępować od umów lub wystąpią większe trudności w pozyskiwaniu nowych zleceń, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak.

Aplisens odnotował 3,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 3,94 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ultimate Games odnotowało 1,26 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 0,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Selena FM odnotowała 39,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 26,6 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PCC Rokita odnotowało 16,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 37,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ovostar odnotował 1,16 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 4,39 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Oponeo.pl odnotowało 3,27 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 3,6 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

IMC odnotowało 14,72 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 8,87 mln USD straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odnotowała 29,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 24,45 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wydobycie węglowodorów w Grupie Lotos wyniosło średnio 23 539 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie (boed) w I kwartale 2020 roku, tj. o 15% więcej niż rok wcześniej (20 512 boed), podała spółka.

Grupa Lotos odnotowała 1 311,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 172,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)