Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex dokonał zmiany wniosku w sprawie podziału zysku za 2019 r. tak, by przeznaczyć na wypłatę dla akcjonariuszy 3,93 mln zł (0,16 zł na jedną akcję), podała spółka. Akcjonariusze Pekabeksu mieli zdecydować w trakcie walnego zgromadzenia spółki, zwołanego na 25 czerwca, o przeznaczeniu całości zysku netto za 2019 rok w kwocie 7,32 mln zł na kapitał zapasowy, wynikało z przedstawionych pod koniec maja projektów uchwał.

Przegląd informacji ze spółek

Ryvu Therapeutics odnotowało 4,31 mln zł jednostkowej straty netto w I kw. 2020 r. wobec 9,39 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Akcjonariusze Idea Banku podejmą uchwałę podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, zwołanego na 7 lipca br., w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o 20-150 mln zł w drodze emisji 10-75 mln akcji serii O w ramach subskrypcji zamkniętej przeprowadzonej w drodze oferty publicznej, podano w projektach uchwał na NWZ. Jako dzień ustalenia prawa poboru akcji serii O proponuje się 3 grudnia br. Celem emisji jest odbudowa bazy kapitałowej banku.

Akcjonariusze Seleny FM zdecydowali na walnym zgromadzeniu o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok, wynika z podjętych uchwał.

Akcjonariusze Benefit Systems zdecydowali na walnym zgromadzeniu o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok, wynika z uchwał walnego.

Wydatki inwestycyjne Energi w 2020 r. powinny być na zbliżonym poziomie, jak w ub. roku, jednak mogą ulec zmianie m.in. w związku z pandemią, poinformowało ISBnews biuro prasowe Energi.

Getin Noble Bank (GNB) zdecydował zwiększyć skalę zwolnień grupowych o dodatkowych do 350 osób, podał bank. W lutym br. GNB zapowiadał, że zredukuje zatrudnienie o nie więcej niż 250 osób do czerwca 2020 r.

Solar Company osiągnęło skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży w wysokości 8,1 mln zł w maju br., podała spółka. Spółka podała wcześniej, że w maju 2019 r. jej skonsolidowane przychody sięgnęły 11,3 mln zł.

Polimex-Mostostal jest w trakcie przetargu, jako generalny wykonawca, na budowę zbiorników paliwowych w Holandii, poinformował prezes Krzysztof Figat.

Mirbud rozpoczął II etap reorganizacji grupy kapitałowej, której celem jest jest wzmocnienie grupy poprzez koncentrację podmiotów działających w jej obrębie wokół spółki dominującej. W ramach II etapu planowane jest rozwiązanie Expo Mazury i przeniesienie jej majątku do spółki Marywilska 44, podał Mirbud.

Grupa Eurocash i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zawarły umowę kredytu w kwocie stanowiącej w złotych ekwiwalent 50 mln euro - środki zostaną wykorzystane m.in. do finalizacji transakcji nabycia Frisco, podała spółka.

Ten Square Games (TSG) podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego w drodze emisji 26 066 akcji zwykłych na okaziciela serii B w drodze subskrypcji prywatnej, podała spółka.

PGNiG Obrót Detaliczny (PGNiG OD) - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wprowadziło do oferty "Pakiet Na Zdrowie", przygotowany we współpracy z Grupą PZU, który obejmuje m.in. wizyty domowe pielęgniarki i konsultacje u lekarzy specjalistów, podały spółki.

Data premiery pełnej gry "When I Was Young" na platformie Steam została wyznaczona na 10 lipca, podało Art Games Studio. Cenę gry ustalono na 11,99 USD.

Polyslash przejął od grupy PlayWay prawa do wyprodukowania wersji mobilnej zapowiedzianej w tym roku gry "Police Shootout", podała spółka. Studio zamierza wyprodukować oraz wydać grę na platformy mobilne Android oraz iOS w II kwartale 2021 r.

SimFabric przekazał do certyfikacji Nintendo Switch symulator międzynarodowej agencji zwalczającej światowy terroryzm "Counter Terrorist Agency", podała spółka. To trzeci z pięciu planowanych w tym roku symulatorów z portfolio spółki, który zostanie wydany w wersji na konsole. Premiera tytułu na Switcha planowana jest na lipiec 2020 roku.

mBank umożliwi założenie na selfie rachunku indywidualnego dla osób powyżej 18. roku życia pod koniec czerwca br., podał bank.

LPP Deutschland GmbH, spółka zależna LPP, otrzymała od sądu w Hamburgu postanowienie wyrażające zgodę na wdrożenie działań naprawczych w formie prawnej procedury ochrony przed wierzycielami spółki w postaci tzw. Protective Shield Procedure (Schutzschirmverfahren), podało LPP.

Spółka Incuvo z branży gier wideo, której specjalizacją jest produkcja i portowanie projektów na urządzenia VR, planuje przeprowadzić w przyszłym tygodniu emisję akcji w formie crowdinvestingu, z której chce pozyskać łącznie 2,8 mln zł i jeszcze w 2020 roku zadebiutować na NewConnect, podała spółka.

Mo-Bruk podpisał z Synthosem umowę na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów gruzu zawierających rtęć z wyburzenia obiektu dawnej elektrolizy w szacowanej ilości 11 000 ton, podała spółka. Umowa o wartości 5,9 mln zł zostanie zrealizowana w 2020 roku.

Rada nadzorcza Taurona Polskiej Energii ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i trzech wiceprezesów VI wspólnej kadencji zarządu, podała spółka.

Vivid Games przyjął strategię działalności na rok 2020 i lata następne, której głównym celem będzie m.in. powiększanie portfolio o 2-3 wysokiej jakości gry segmentu mid-core rocznie oraz wprowadzanie dużej liczby gier z segmentu casual, podała spółka. W okresie styczeń-maj br. spółka zanotował wstępnie ponad 2 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 11,3 mln zł, podano także.

Rada nadzorcza Wieltonu powołała Pawła Szataniaka w skład zarządu i powierzyła mu funkcję prezesa spółki i grupy kapitałowej z dniem 1 lipca 2020 roku, podała spółka.

MedApp odnowił certyfikację swojego analitycznego systemu telemedycznego CarnaLife jako wyrobu medycznego i jednocześnie podniósł poziom certyfikacji z klasy IIa na IIb, poinformowała spółka.

InventionMed podpisał list intencyjny o współpracy z koreańską spółką Proster Company Limited w sprawie prac nad symulatorami TutorDerm oraz wirtualną strzykawką. Firmy opracują także wspólny projekt - symulator VR, który zobrazuje zjawiska związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, podał InventionMed.

Screen Network, spółka zależna od 4fun Media otrzymała subwencję finansową w wysokości 2 410 735 zł w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm", podała spółka.

Akcjonariusze JHM Development zdecydowali o wycofaniu akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), wynika z uchwał podjętych na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

Grupa Pozbud T&R miała wstępnie 118,8 mln zł przychodów i 348 tys. zł zysku netto w ujęciu skonsolidowanym w 2019 r., podała spółka.

Energa odnotowała 113 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 186 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mercator Medical zmienił cenę zakupu akcji własnych z 50 zł na 54 zł za jedna akcję oraz wydłużył termin na składanie ofert sprzedaży akcji do 15 czerwca 2020 r. do godz. 17:00, podała spółka.

Enea wypracowała 445 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, 913 mln zł zysku EBITDA, przy skonsolidowanych przychodach wysokości 4,59 mld zł w I kwartale br., podała spółka, prezentując wstępne dane.

Creepy Jar szacuje, że osiągnął 139 tys. zł zysku netto, przy przychodach na poziomie 6 986 tys. zł w 2019 r., podała spółka powołując się na wstępne dane.

Restrukturyzacja Energi będzie pogłębionym procesem, który będzie "zaplatał się" o pewne filary rozwoju samego Orlenu, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)