Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Celon Pharma otrzymał pozytywną decyzję Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ws. udzielenia zgody na rozpoczęcie badania klinicznego fazy II u pacjentów z zaostrzeniem psychotycznym schizofrenii, podała spółka. 

Przegląd informacji ze spółek

Tarczyński odnotował 16,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 8,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Getin Holding odnotował 6,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 35,45 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Zysk netto ogółem z działalności kontynuowanej wyniósł 17,28 mln zł w II kw. wobec 26,26 mln zł rok wcześniej.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na wycofanie akcji Stelmetu z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z dniem 12 października 2020 r., podała Komisja.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na wycofanie akcji ATM z obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z dniem 19 października 2020 r., podała Komisja.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie odwołania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego z funkcji kuratora Idea Banku, podała Komisja.

Komitet Stabilności Finansowej (KSF) - na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia na mBank bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, podał bank.

Echo Investment rozpoczęło realizację kolejnego etapu łódzkiej Fuzji i buduje dwa nowe biurowce, których najemcą jest firma Fujitsu Technology Solutions, podano w komunikacie.

W wezwaniu na akcje Master Pharm, ogłoszonym 28 lipca przez Master Pharm S.A., Max Welt Holdings LP, Pawła Klitę i Rafała Biskupa, zostały zawarte transakcje nabycia 628 800 akcji, w tym Master Pharm S.A. nabył 419 800 akcji, a Max Welt Holdings LP nabył 209 000 akcji, podał podmiot pośredniczący.

Bank Pekao zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę, na podstawie której udzieli małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) z województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego pożyczek płynnościowych POIR w celu ograniczenia skutków wywołanych epidemią COVID-19, podał bank. Nabór wniosków o pożyczki rozpocznie się5 października i prowadzony będzie za pośrednictwem dedykowanych skrzynek pocztowych.

Akcjonariusze ML System podjęli decyzję o nieprzeprowadzaniu emisji akcji serii F, podała spółka. Środki z sierpniowej emisji akcji i oraz z dotacji PARP pozwolą na sfinansowanie projektu Active Glass.

PKP Cargo podpisało umowy z ArcelorMittal Poland (AMP) oraz ArcelorMittal Warszawa (AMW) na usługi transportu kolejowego towarów, podała spółka. Szacunkowa wartość umów to łącznie 804 mln zł netto.

Fitch Ratings podtrzymał długoterminowy rating IDR ING Banku Śląskiego na poziomie A +, podała agencja. Perspektywa ratingu jest negatywna.

Dekpol rozważa rozbudowę zakładu swojej spółki Dekpol Steel, w której skupiony jest segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych, poinformowali członkowie zarządu.

Fitch Ratings podtrzymał długoterminowy rating kredytowy (IDR) Banku Pekao na poziomie BBB+, z perspektywą negatywną, podała agencja.

Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli został przekazany do eksploatacji, podał Tauron. Tym samym nowa jednostka rozpoczęła pracę w systemie energetycznym Polski.

Unimot sprzedał już 1 MW instalacji fotowoltaicznych pod marką Avia Solar, podała spółka. Docelowo Unimot chce być jednym z głównych graczy na tym rynku w Polsce.

Redan liczy, że w sieci Top Secret zostanie otworzonych w tym roku kilka nowych sklepów franczyzowych w nowych lokalizacjach, poinformował prezes Redanu Bogusz Kruszyński. Spółka wyklucza w obecnej sytuacji przeprowadzenie jakiejkolwiek emisji akcji.

Dekpol Deweloper - wchodzący w skład grupy kapitałowej Dekpol - jest w bardzo zaawansowanych rozmowach z klientem instytucjonalnym i spodziewa się zawarcia z nim listu intencyjnego w najbliższym czasie, poinformował prezes Sebastian Barandziak.

Dekpol spodziewa się powtórzenia przychodów z I półrocza w drugiej połowie roku, poinformował prezes Mariusz Tuchlin.

Allegro.eu będzie mieć ok. 6,3% udziału w indeksie największych spółek WIG20 po debiucie na giełdzie, szacuje zarządzający funduszem Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ Piotr Żółkiewicz w rozmowie z ISBnews.TV.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakłada, że w 2040 r. energia z farm wiatrowych na morzu (offshore) będzie stanowiła 40% całkowitej produkcji grupy, o ile uda się wydzielić aktywa węglowe z jej struktury, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Sanok Rubber Company w dalszym ciągu analizuje potencjalne inwestycje na terenie Niemiec i Chin, ale decyzje w tej sprawie raczej nie zapadną w tym roku, poinformował prezes Piotr Szamburski.

Mostostal Warszawa zawarł z PKP Intercity umowę na realizację zadania pn. "Wykonanie w systemie zaprojektuj i buduj myjni automatycznej wraz z urządzeniami i towarzyszącą infrastrukturą we Wrocławiu", podała spółka. Wartość umowy wynosi 34,18 mln zł brutto.

PKN Orlen zwiększył dostępność programu "Orlen w portfelu", skierowanego do inwestorów indywidualnych. Koncern z pięciu do sześciu zwiększył liczbę brokerów, u których można przystąpić do projektu, podała spółka. Do BM PKO BP, BM mBanku, Bossa.pl, BM Alior Banku oraz DM Noble Securities dołączyło Santander Biuro Maklerskie. Łącznie prowadzą oni ok. 60% rachunków maklerskich w Polsce. Z portalu orlenwportfelu.pl korzysta już ponad 120 tys. użytkowników, a ponad 7 tys. zdecydowało się dołączyć do samego programu.

Polfa Tarchomin i NanoVelos - spółka zależna NanoGroup - podpisały list intencyjny dotyczący zacieśniania współpracy w obszarze badań i rozwoju supergenerycznego leku na raka w powstających nowych laboratoriach badawczo-rozwojowych Polfy Tarchomin, podały spółki.

Październik zapowiada się "w miarę dobrze" w odniesieniu do oczekiwań Sanok Rubber Company z początku 2020 roku, ale nie ma możliwości, żeby do końca roku udało się odrobić straty poniesione w II kwartale z powodu pandemii koronawirusa, poinformował prezes Piotr Szamburski.

Akcjonariusze 01Cyberaton zdecydowali o emisji aportowej w zamian za pakiet 64,35% udziałów w spółce T&T Proenergy, podała spółka. Akwizycja wpisuje się w strategię rozwoju spółki, a podmiot będzie działał pod nazwą 01 Cyberaton Proenergy.

Zarząd Global Trade Centre (GTC) ocenia, że wezwanie, ogłoszone 7 września 2020 r. przez GTC Holding, jest zgodne z interesem spółki, jednak cena akcji w wezwaniu nie odpowiada wartości godziwej, podało GTC.

Ronson Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie II etapu domów w warszawskiej inwestycji Nova Królikarnia, podała spółka.

Mostostal W-wa odnotowało 3,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 8,8 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

P.A. Nova odnotowała 7,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 17,38 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

T-Bull odnotował 1,09 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. 2020 r. wobec 0,16 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating IDR Banku Handlowego na poziomie BBB+ oraz jego negatywną perspektywę, podał bank. Fitch podtrzymał także Viability Rating (VR) banku na poziomie a-.

Lubelski Węgiel Bogdanka (LW Bogdanka) zaktualizował założenia produkcyjne na 2020 rok do ok. 7,4 mln ton węgla z wcześniej planowanych ok. 8,2 mln ton, podała spółka.

PlayWay odnotował 128,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 16,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Redan odnotowało 6,26 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 36,46 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)