Notowania

finanse
17.05.2019 13:25

PZU: Okres zwrotu z PPK jest dłuższy niż w standardowych projektach

Warszawa, 17.05.2019 (ISBnews) - Okres zwrotu związany z projektem pracowniczych planów Kapitałowych (PPK) jest nieco dłuższy niż w standardowych projektach, w które angażuje się PZU, oczekując rentowności maksykmalnie w przeciągu 3 lat, poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"PZU nie angażuje się w projekty nierentowne, jednak należy przyznać, że przy założonych opłatach za zarządzanie i czasie trwania okresu promocyjnego, przy początkowych kosztach związanych z budowaniem świadomości i dotarcia do klienta końcowego oraz przy ustawowym progu po przekroczeniu, od którego nie są naliczane opłaty za zarządzanie, okres zwrotu związany z tym konkretnym projektem jest nieco dłuższy niż w standardowych projektach, w które się angażujemy, oczekując rentowności max. w przeciągu 3 lat" - powiedział Kulik podczas czatu inwestorskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

W kwietniu PZU poinformowało, że nie będzie pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK w pierwszym roku, zaś w najbezpieczniejszych funduszach w ramach PPK opłata za zarządzanie będzie wynosić poniżej połowy maksymalnej stawki wynoszącej 0,5-0,6%, co oznacza opłatę wysokości poniżej 0,25%.

Kulik poinformował także, że na koniec marca PZU zarządzało prawie 5 mld aktywów zgromadzonych w ramach PPE.

Za zarządzanie PPK i ich prowadzenie będzie odpowiadać Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł. Obecnie Grupa PZU zarządza prawie połową rynku pracowniczych programów emerytalnych (PPE) w Polsce.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz