Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sasin: Dywidendy spółek Skarbu Państwa nie powinny ograniczać inwestycji

7
Podziel się

Spółki Skarbu Państwa nie powinny wypłacać dywidend, których wysokość ograniczałaby możliwości inwestycyjne, uważa minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin: Dywidendy spółek Skarbu Państwa nie powinny ograniczać inwestycji
bEgMszIR

"Nie jestem zwolennikiem tego, żeby dywidendy ogałacały spółki Skarbu Państwa. Chciałbym, żeby te spółki inwestowały" - powiedział Sasin dziennikarzom.

Według projektu tegorocznego budżetu, dochody budżetowe z dywidend i wpłat z zysku miały wynieść 3,52 mld zł w 2019 r. (plan wykonania) i 1,52 mld zł w 2020 r.

bEgMszJu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
fan sasina
rok temu
na fundacje hejtujące jest kasa, na popsute jachty też, bilbordy i te sprawy. wyprowadzać kasę póki co można inaczej niż dojąc dywidendą.
666_lucyfer
rok temu
skoro nie chce Pan zeby skarb panstwa wyplacal dywidendy w spolkach energetycznych to prosze odkupic akcje od akcjonariuszy po cenie emisyjnej i robic sobie co sobie zamierzacie, a nie kredytowac swoje dzialania pieniedzmi akcjonariuszy. to jest zlodziejstwo i oszustwo trzeba nazywac sprawy po imieniu... rozumiem ze Pan namawia do takich dzialan? mozna ten zlodziejski proceder zamienic w uczciwy doemitowujac akcje darmowe dla dotychczasowych akcjonariuszy ( za zachowaniem jakiegos stosunku do posiadanych akcji )
Jarek
rok temu
To pieniądze ludzi Zlodzieje
bEgMszJv
Marys
rok temu
Nie będę wam mówił gdzie możecie Sasina pocałować. 10 maja możecie im wszystkim tym z PiS podziękować chociaż gwarancji że nowy będzie lepszy nie ma.
zibi
rok temu
a kto przejmie Tauron S.A po 20 groszy