Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
12.03.2019 13:41

SCFO planuje crowdfundingową emisję akcji na Beesfund

Warszawa, 12.03.2019 (ISBnews) - SCFO szykuje się do emisji akcji w ramach crowdfundingu udziałowego na Beesfund, poinformował ISBnews współtwórca SCFO Mateusz Obuchowski. Spółka liczy, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy na jej Platformie SCFO zostaną przeprocesowane faktury na 21 mln zł. Ponadto rozmawia z Bankiem Pekao w zakresie uczestnictwa w Piaskownicy Regulacyjnej KNF w celu dopasowania produktu do PSD2.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Platforma SCFO powstała z myślą o przedsiębiorstwach aktywnie poszukujących efektywniejszych metod wykorzystywania nadwyżek finansowych. Aż 88% średnich i dużych firm poszukuje alternatyw dla depozytów i lokat w obliczu niskich stóp procentowych. Jest również wsparciem dla MŚP borykających się z zatorami płatniczymi i trudnościami w uzyskaniu zewnętrznego finansowania. Naszą misją jest umacnianie relacji między przedsiębiorcami. Platforma SCFO została sfinansowana ze środków własnych. Dla dalszej komercjalizacji i rozwoju o sztuczną inteligencję, implementację dyrektywy PSD2, a także rozwój funkcjonalny Platformy SCFO, podjęliśmy decyzję o pozyskaniu funduszy przez publiczną emisję akcji z wykorzystaniem portalu Beesfund, gdzie wkrótce rozpocznie się emisja" - powiedział ISBnews Obuchowski.

SCFO stworzyło narzędzie dzięki, któremu najmniejsze firmy mają możliwość utrzymania płynności finansowej bezpośrednio od swoich kontrahentów (nierzadko niemożliwego ze względu na niski wolumen obrotów), bez konieczności - jak podkreśla firma - korzystania z drogiego faktoringu czy trudnego w otrzymaniu kredytu bankowego.

Przedstawiciel spółki dodał, że plany zakładają utrzymanie wysokiej konkurencyjności w kraju, jako pierwszy taki produkt biznesowy na terenie Polski, oraz dostosowanie Platformy SCFO pod możliwość użycia w krajach UE.

"Zysk firm uzależniony jest od indywidualnego określenia wartości dyskonta, co stanowi cechę zarządczą po stronie odbiorców naszego rozwiązania, a firma SCFO nie ma wpływu na przyjęte poziomy. Przeciętnie waha się on między 0,8-1,2% na 30 dni" - wskazał Obuchowski.

Platforma SCFO zakłada wykorzystanie mechanizmu Dynamicznego Dyskonta w celu automatyzacji negocjacji przyspieszonych płatności zobowiązań.

"Prowadzimy działania w celu pozyskania funduszy europejskich na B+R zakładające implementację sztucznej inteligencji w obszarze wspomagania decyzji ustalania wspomnianego dyskonta i doboru najbardziej adekwatnych dostawców do naszego Programu Akceleracji Płatności. Prowadzimy też rozmowy z bankiem Pekao w zakresie uczestnictwa w Piaskownicy Regulacyjnej KNF w celu dopasowania naszego produktu do wymogów otwartej bankowości opartej o dyrektywę unijną PSD2" - wskazał przedstawiciel spółki.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz