Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Selvita miała 13,41 mln zł zysku netto, 7,31 mln zł EBITDA w I kw. 2020 r.

0
Podziel się

Selvita odnotowała 13,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 1,71 mln zł zysku rok wcześniej według danych połączonych, podała spółka w raporcie.

Selvita miała 13,41 mln zł zysku netto, 7,31 mln zł EBITDA w I kw. 2020 r.
bErMwnZx

Zysk operacyjny wyniósł 4,48 mln zł wobec 2,17 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 7,31 mln zł wobec 4,8 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody sięgnęły 31 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 21,98 mln zł rok wcześniej.

"Przychody komercyjne w segmencie usługowym wyniosły w I kw. 2020 r. 25,3 mln zł, czyli o 46% więcej niż przed rokiem. Z kolei w segmencie bioinformatycznym (spółka Ardigen, w której Selvita S.A. posiada 54,7% głosów na WZ) przychody komercyjne zwiększyły się o 33% i wyniosły 3 mln zł" - czytamy w komunikacie.

bErMwnZz

Przychody zewnętrzne z usług z USA wzrosły o 175% w I kw. 2020 i stanowią już ponad 25% całego segmentu. Z kolei przychody w segmencie usługowym z Wielkiej Brytanii zwiększyły się w tym czasie o 74%, podano także.

"Zgodnie z planem nie zwalniamy tempa rozwoju. Utrzymujemy nie tylko wysoką dynamikę przychodów, ale zwiększamy również rentowność EBITDA, która w pierwszym kwartale 2020 r. wzrosła o blisko 2 pkt proc. r/r. Osiągnięte wyniki cieszą nas szczególnie, gdyż miniony kwartał był okresem dużej niepewności na świecie związanej z epidemią koronawirusa. Selvita z powodzeniem przeszła przez ten czas próby. Zadbaliśmy o zdrowie naszych pracowników i utrzymaliśmy ciągłość pracy we wszystkich projektach. W niepewnym otoczeniu potrafiliśmy umocnić naszą pozycję wśród zagranicznych klientów, szczególnie na rynku amerykańskim. Wiele firm farmaceutycznych i biotechnologicznych zdało sobie sprawę z konieczności geograficznej dywersyfikacji zlecanych usług. Selvita umiejętnie wpisuje się w zmieniające się trendy na rynku przedklinicznych CRO" - skomentował prezes Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 0,17 mln zł.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

bErMwoaa
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)