Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serinus podpisał umowy o łącznej wartości 60 mln dolarów

0
Podziel się:

Serinus Energy podpisał dwie umowy kredytowe z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju o łącznej wartości 60 mln USD na finansowanie inwestycji w Tunezji.

Serinus podpisał umowy o łącznej wartości 60 mln dolarów
(Picsfive/Dreamstime.com)

Serinus Energy podpisał dwie umowy kredytowe z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju o łącznej wartości 60 mln USD na finansowanie inwestycji w Tunezji - poinformowała spółka.

_ - Kredyty pomogą spółce w sfinansowaniu programu inwestycji zaplanowanego dla jej niedawno nabytych pól naftowo-gazowych w Tunezji. Na dzień zawarcia ww. umów łączna wartość projektu tunezyjskiego, przewidzianego na okres przekraczający objęty kredytami okres siedmiu lat, szacowana jest na około 166 mln USD _ - napisano w raporcie.

Finansowanie składa się z dwóch kredytów. Wartość pierwszego, udzielonego na siedem lat, to 40 mln USD. Zostanie przekazany w dwóch transzach, pod 20 mln USD każda.

Z kolei wartość drugiego kredytu to 20 mln USD. Może on być, przy założeniu spełnienia określonych wymogów, zamieniony na akcje spółki.

_ - Na mocy umowy Serinus nie będzie deklarowała i wypłacała dywidendy, aczkolwiek spółka będzie mogła to zrobić, jeśli nie ma zaległości w spłatach kredytu głównego (o wartości 40 mln USD - PAP) i jeśli przestrzega określonych finansowych konwenantów _ - podano w komunikacie.

Umowa kredytu głównego ogranicza też możliwość zadłużenia się spółki i ustanawiania obciążeń na nieruchomościach, przychodach lub innych obecnych lub przyszłych aktywach. Oba kredyty są dostępne przez okres trzech lat i dają prawo do dokonywania wcześniejszych spłat.

Pakiet zabezpieczeń finansowania obejmuje m.in. aktywa tunezyjskie i zastawy na określonych rachunkach bankowych oraz akcjach podmiotów zależnych spółki, które są właścicielami koncesji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)