Notowania

mci
14.03.2016 12:58

Spółka dnia: Akcje funduszu MCI szybują. Jest kilka powodów

Tylko jednego dnia papiery giełdowej spółki dały zarobić prawie 10 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Dopiero co sprzedali z 11-krotnym zyskiem udziały w czeskiej spółce, a już planują kolejne inwestycje. Najnowsze informacje z funduszu MCI podbijają notowania jego akcji. To w poniedziałek jedna z najlepszych spółek na giełdzie w Warszawie.

Blisko 10 proc. zyskiwały do południa akcje giełdowej spółki MCI Capital. Pomijając groszowe spółki i te o śladowych obrotach, jest to drugi najlepszy wynik podczas poniedziałkowej sesji na GPW.

W efekcie znaczącej zwyżki notowań kurs akcji w poniedziałek wzbił się na poziomy dawno nienotowane. Ostatni raz cena powyżej 11,7 zł była w listopadzie ubiegłego roku. Od końca stycznia można było więc zarobić na akcjach MCI kilkanaście procent.

Obserwuj bieżące notowania akcji MCI Capital

Inwestorzy rzucili się do kupowania akcji funduszu, po tym jak poinformował w piątek wieczorem (już po zamknięciu sesji giełdowej), o sprzedaży za prawie 56 mln euro całego pakietu akcji Invia.cz - lidera na rynku turystycznym online w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Tym samym zrealizował 11-krotny zysk z inwestycji. Więcej na ten temat pisaliśmyTUTAJ.

Sam fakt realizacji zysków z inwestycji to jedno, ale ważniejsze jest teraz, co z tymi pieniędzmi fundusz zrobi dalej. Według zapowiedzi Sylwestra Janika, zarządzającego funduszem MCI.TechVentures, w tym roku przeprowadzonych może być od 3 do 5 nowych inwestycji.

Fundusz celuje szczególnie w inwestycje w rundzie C finansowania, kiedy projekty są już na etapie rozwoju, który pozwala znacznie szybciej zbudować wartość niż sprzedana właśnie Invia.cz.

Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital, podkreśla, że ostatnio nastąpiła silna korekta wycen w Polsce i to będzie sprzyjać inwestycjom. - Będziemy poszukiwać projektów z zakresu 'czystego internetu' i transformacji cyfrowej oraz transakcji wzrostowych w Europie Zachodniej. Rok 2016 uważam za dobry na zajmowanie pozycji w europejskim sektorze technologicznym i liczę na kilka ciekawych transakcji - komentuje Czechowicz.

MCI Management jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na warszawskiej giełdzie od 2001 roku.

Tagi: mci, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz