Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
07.10.2020 16:56

Spółka R22 sfinalizowała przejęcie spółki ProfiSMS

Vercom - spółka zależna od R22 - po zawarciu dodatkowej umowy przeniesienia udziału, sfinalizowała przejęcie spółki ProfiSMS, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"7 października 2020 r. zawarta została dodatkowa umowa przeniesienia udziałów pomiędzy spółką bezpośrednio zależną od emitenta Vercom S.A., a Net Brokers Holding a.s., nastąpiło zamknięcie transakcji, w tym zapłata ceny i nastąpiło nabycie udziałów w ProfiSMS s.r.o. z siedzibą w Pradze przez Vercom S.A." - czytamy w komunikacie.

Pod koniec września br., Vercom - spółka zależna od R22 - zawarła umowę z Net Brokers Holding - spółką zależną Bauer Media Group - w wyniku której Vercom stał się jedynym udziałowcem spółki ProfiSMS oraz pośrednio, poprzez ProfiSMS, jedynym udziałowcem Axima SMS Services i SMSbrana. Wartość transakcji to 238,3 mln CZK. Podano także, że zamknięcie transakcji, w tym zapłata ceny i nabycie udziałów w ProfiSMS przez Vercom nastąpi po zawarciu dodatkowej umowy przeniesienia udziału.

Grupa ProfiSMS to lider czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS. Grupa aktywnie działa również na rynku słowackim. W 2019 r. ProfiSMS wysłał 275 mln komunikatów SMS, generując 7,3 mln euro przychodów, co oznacza wzrost r/r o 4%. W tym samym czasie wynik EBITDA wzrósł o prawie 13%. do 1,2 mln euro.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz