Notowania

rynek spożywczy
15-01-2019 (08:47)

Stock Polska z 7-proc. dynamiką wzrostu, szykuje kolejne nowości w portfolio

Stock Polska zakończył rok z 7-proc. dynamiką wzrostu i szykuje kolejne nowości w swoim portfolio w I półroczu 2019 r., poinformował ISBnews dyrektor generalny Marek Sypek.

Podziel się
Dodaj komentarz

,,Bardzo dobrze zakończyliśmy rok 2018, ponieważ na tym rynku, który praktycznie nie rośnie, my rośniemy najszybciej z całości kategorii wśród wszystkich producentów. Osiągnęliśmy ok. 7% wzrostu, co jest bezsprzecznie powodem do dumy z całego zespołu" - powiedział ISBnews Sypek.

,,W 2019 nie mamy zamiaru spocząć na laurach, będziemy dalej budować brandy, które mamy w portfolio. Wkrótce zobaczymy nowe smaki w marce Saska, która rozwija się w trzycyfrowym tempie" - dodał dyrektor generalny Stock Polska.

Jako przykład nowego smaku w marce Saska podaje Kawę z Nutą Brandy, która po 3 miesiącach przebiła wszystkie dotychczasowe jeżeli chodzi o rotację.

,,To dla nas miłe zaskoczenie. Z kolei w Lubelskiej, która przeżywa swoją drugą młodość, już niedługo także będą nowe smaki. Mamy jeszcze kilka niespodzianek, które w okolicach połowy roku pojawią się na półkach sklepowych" - zaznaczył Sypek.

Ubiegły rok przyniósł znaczące zmiany w portfolio Stock Polska. Jak przypomniał dyrektor generalny spółki, został zmieniony wygląd Żołądkowej de Luxe, Stock Prestige oraz marki Orkisz.

,,Od wielu lat mając możliwość zarządzania wieloma brandami, przykładałem ogromną wagę do jakości produktu i jego opakowania i w tych kwestiach nigdy nie szedłem na kompromisy. W ub.r. robiąc pewną restrukturyzację całości naszego portfolio, zmieniliśmy opakowania naszych produktów na odpowiadające aktualnym trendom. Mocno działamy również w kanale cyfrowym, gdzie umacniamy lojalność i zaangażowanie konsumentów przez takie wydarzenia jak niedawne mistrzostwa Stock Prestige Bartender VR League oraz Amundsen Photo Awards - konkurs fotograficzny. Popularność obu eventów przeszła nasze oczekiwania" - zaznaczył szef Stock Polska.

Stock Spirits Group jest producentem wódek czystych i gatunkowych oraz likierów w Europie Środkowo-Wschodniej. Eksportuje swoje produkty do ponad 40 innych krajów na całym świecie. Od 2013 r. spółka jest notowana na London Stock Exchange (LSE).

Sebastian Gawłowski

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz