Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
05.03.2019 09:12

Strategia Ferro zakłada 700 mln zł przychodów i 90 mln zł EBITDA w 2023 r.

Strategia Ferro na lata 2019-2023, tzw. Strategia F1, zakłada osiągnięcie skonsolidowanych przychodów na poziomie 700 mln zł i skonsolidowanej EBITDA sięgającej 90 mln zł w 2023 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Główne przesłania Strategii F1 zakładają między innymi:

o intensyfikację ekspansji rynkowej, w tym poprzez dalszą dywersyfikację rynków operacyjnych oraz kanałów dystrybucji,

o wdrożenie systemowej oferty,

o dążenie do doskonałości operacyjnej w kluczowych procesach - przede wszystkim w organizacji łańcucha dostaw" - czytamy w komunikacie.

Istotnym elementem realizacji strategii ma być również wzmocnienie wewnętrzne organizacji oraz dopasowanie wewnętrznej struktury do rozmiarów biznesu i do realizacji nowych założeń, przede wszystkim dzięki integracji i konsolidacji funkcji centralnych w Grupie Ferro.

"Strategia F1 opiera się na czterech inicjatywach strategicznych:

o Integracja i optymalizacja (Inicjatywa 1)

o Kompleksowe rozwiązania - ekoświadomość i innowacje (Inicjatywa 2)

o Zmiany rynkowe - szybko i elastycznie (Inicjatywa 3)

o Wprowadzenie nowych kanałów dystrybucji/produktów (Inicjatywa 4)" - czytamy dalej.

Inicjatywa 1 obejmuje projekty takie, jak integracja procesów zewnętrznych i wewnętrznych, agregacja baz danych, wdrożenie spójnego systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Inicjatywa 2 to budowa oferty systemowej oraz wprowadzenie do sprzedaży nowych rozwiązań związanych z ekonomicznym zużyciem wody i energii. Z kolei Inicjatywa 3 dotyczy zintensyfikowania aktywności w kanale internetowym, optymalizacji i integracji łańcucha dostaw, intensyfikacji ekspansji rynkowej oraz wzmocnienia udziałów rynkowych (przede wszystkim w tym obszarze rozpatrywane są potencjalne projekty M&A). W ramach Inicjatywy 4 realizowane będą natomiast projekty polegające na segmentacji oferty i repozycjonowaniu marek, pozyskaniu nowych odbiorców B2B w oparciu o bezpośrednią dystrybucję na wybranych rynkach, wprowadzeniu dodatkowych usług okołosprzedażowych oraz asortymentu uzupełniającego.

"W wyniku realizacji wyżej wymienionych inicjatyw zarząd szacuje możliwość osiągnięcia w 2023 r. skonsolidowanych przychodów na poziomie sięgającym 700 mln zł (CAGR 2018-2023 około 11%) oraz skonsolidowanej EBITDA sięgającej 90 mln zł (CAGR 2018-2023 około 10%)" - podsumowano.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz