Notowania

giełda
06.02.2015 08:35

Miedź przerywa najdłuższą serię spadków od sześciu lat

Miedź na giełdzie w Londynie zdrożała do 5 734,50 dolarów za tonę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Miedź na giełdzie w Londynie zdrożała, przerywając w ten sposób najdłuższą serię tygodniowych spadków notowań od ponad 6 lat - informują maklerzy. W tym tygodniu zdrożała o 4,3 procent, po siedmiu tygodniach spadków notowań.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5 734,50 dolarów za tonę, po wzroście notowań o 0,3 proc. W Nowym Jorku w kontraktach na marzec zdrożała o 0,6 proc. do 2,6110 dolarów za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju w dostawach na kwiecień zdrożała o 1,5 proc. do 41 620 juanów za tonę (6 553 dolarów).

Teraz dla notowań miedzi ważne będą piątkowe dane z rynku pracy w USA, które zostaną opublikowane o 14.30. Analitycy oceniają, że w styczniu stopa bezrobocia w USA pozostała bez zmian na poziomie 5,6 proc. Szacuje się, że w ub. miesiącu przybyło w USA 230 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, a w sektorze prywatnym 223 tys.

- _ Inwestorzy czekają na kluczowe dane o zatrudnieniu w USA mając nadzieję, że możliwe będzie pobudzenie popytu w tym kraju _ - mówi Rajneet Kaur, analityk Australia & New Zealand Banking Group Ltd. - _ Również wzrosty notowań ropy naftowej wpłynęły na zwyżkę cen większości metali _ - dodaje.

Trzymiesięczne notowania miedzi

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz