Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
11.02.2020 15:13

T-Mobile zainwestował 1 mld zł w 2019, zakłada podobne wydatki w nast. latach

T-Mobile Polska zainwestował 1 mld zł w ubiegłym roku - głównie w rozwój sieci - i przewiduje nie mniejsze nakłady inwestycyjne w kolejnych latach, poinformował prezes Andreas Maierhofer. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od lat intensywnie inwestujemy w Polsce, szczególnie w rozwój sieci. W ubiegłym roku wydaliśmy 1 mld zł, a w kolejnych latach może to być nawet więcej. Od 2011 roku nasze łączne nakłady inwestycyjne sięgnęły 13,4 mld zł" - powiedział Maierhofer podczas konferencji prasowej.

"Aby dostarczać najlepszą jakość zaczęliśmy od sieci, ale patrzymy w perspektywie end to end, to znaczy, że klient musi czuć tę jakość. Wiele danych pokazuje, że jesteśmy lepsi od konkurencji pod względem szybkości i jakości sieci, czy kontaktu z klientami. Teraz ogłaszamy naszą misję na kolejne lata 'Quality you Love' i zaczynamy od oferty z 30-dniową gwarancją zwrotu. Jesteśmy tak pewni poziomu naszych usług, że wychodzimy do klientów z ofertą, w której mogą oni sprawdzić nasze możliwości bez żadnych nonsensów" - zapowiedział prezes operatora.

Zaznaczył ponadto, że poprawiającą się satysfakcję klientów odzwierciedlają chociażby rosnące wskaźniki jak Net Promoter Score (NPS) i Tri*m b2C postpaid oraz churn na rekordowo niskim poziomie 0,7%.

T-Mobile Polska zmodernizuje łącznie 1600 stacji bazowych do standardu 5G w częstotliwości 2,1 GHz i uruchomi komercyjnie usługi 5G gdy będzie już dysponować urządzeniami pozwalającymi klientom korzystać z nowej generacji.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz