Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Techland odnotował wstępnie 101,4 mln zł zysku netto w 2018 r.

1
Podziel się

Techland osiągnął przychody na poziomie 182,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 101,4 mln zł w 2018 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. Nakłady Techlandu na produkcję nowych gier wyniosły w ubiegłym roku ok. 50 mln zł. Firma pracuje obecnie nad grą "Dying Light 2", kontynuacją uznanego na całym świecie tytułu, oraz prowadzi prace nad drugim projektem klasy AAA.

Techland odnotował wstępnie 101,4 mln zł zysku netto w 2018 r.
bDzKCteJ

"Dzięki mocnej pozycji na rynku i niesłabnącemu zainteresowaniu graczy generujemy solidne przepływy finansowe. Pozwala nam to inwestować w nasze projekty. W ubiegłym roku odnotowaliśmy także zdarzenie jednorazowe związane z transakcją na aktywach finansowych spółki, co powiększyło zysk brutto o około 60 mln zł. Nakłady na produkcję nowych gier Techlandu w 2018 r. sięgnęły ok. 50 mln zł. Równolegle rozwijamy dwa projekty klasy AAA, nad którym pracują zespoły w naszych biurach w Warszawie i we Wrocławiu. Łącznie to już ponad 400 osób" - powiedział CFO Techlandu Karol Bach, cytowany w komunikacie.

Techland w połowie 2018 r. podczas targów E3 w Los Angeles, najważniejszego branżowego wydarzenia na świecie, zapowiedział "Dying Light 2" i ujawnił, jak ma wyglądać rozgrywka w drugiej części flagowego tytułu. To kontynuacja gry, w której gracze trafiają do świata opanowanego przez zombie, podano również.

"Pokazy 'Dying Light 2' zostały bardzo dobrze odebrane. Podczas ubiegłorocznych targów E3 zdobyliśmy niemal 30 nagród i nominacji, w tym także nagrody od największych czasopism i portali piszących o grach. Równolegle tworzymy jeszcze jedną grę klasy AAA, jej fabuła jest osadzona w świecie fantasy, z elementami RPG. Mamy świetny zespół i własny, autorski silnik graficzny, dzięki czemu mamy znacznie większą swobodę w tworzeniu gier. Udowodniliśmy już nie raz, że nie wybieramy dróg na skróty. Produkty wychodzące z naszego studia muszą być najwyższej jakości, choć naturalnie ich stworzenie wymaga czasu, kreatywności i determinacji w dążeniu do celu" - powiedział prezes Paweł Marchewka.

bDzKCteL

Opublikowane przez Techland jednostkowe wyniki za 2018 r. mają charakter wstępny. Pełne dane finansowe Techlandu zostaną przekazane do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), zgodnie z obowiązującymi przepisami, podano również.

Techland, niezależny producent gier, dystrybutor i globalny wydawca, powstał w 1991 roku. Firma zatrudnia ponad 400 osób w biurach w Warszawie, Wrocławiu i Ostrowie Wielkopolskim. Polska firma znana jest najbardziej z gier "Dead Island", "Call of Juarez" oraz "Dying Light" i dodatku "Dying Light: The Following". Łącznie marka Dying Light przyciągnęła ponad 16 mln graczy.

bDzKCtfm
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
bla bla
2 lata temu
I co z tego, skoro nie kwapią się z wejściem na GPW? Dali by troche ludziom zarobic...