Notowania

finanse
10.04.2019 17:06

TFI PZU zarejestrowało fundusz pod PPK

Warszawa, 10.04.2019 (ISBnews) - Na wniosek Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI PZU), Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał do rejestru funduszy inwestycyjnych PPK inPZU Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty. To pierwszy krok do udziału Grupy PZU w reformie związanej z tworzeniem pracowniczych planów kapitałowych (PPK), podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jako Grupa PZU poczuwamy się do szczególnej odpowiedzialności, by je wspierać i by przekonywać Polaków, że opłaca się oszczędzać na przyszłość. Długoterminowe budowanie oszczędności to zysk dla samych oszczędzających i dla polskiej gospodarki" - powiedział Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK, cytowany w komunikacie. 

"W najbliższym czasie, gdy zostaniemy wpisani do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Funduszu Rozwoju, przedstawimy szczegółową ofertę" - dodał. 

W Grupie PZU, która zaoferuje pracodawcom prowadzenie pracowniczych planów kapitałowych, zarządzaniem oszczędnościami pracowników zajmie się Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. 

Pracownicze plany kapitałowe to skierowany do pracowników dobrowolny i prywatny program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK pieniądze mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa. Do 2021 roku każdy pracodawca w Polsce będzie musiał uruchomić dla swoich pracowników PPK. 

TFI PZU SA jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce. Jest jednocześnie największym na rynku towarzystwem pod względem liczby prowadzonych Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE).

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2019

lenka25Ja uważam że PPK to bardzo dobry pomysł. Może się komuś dziś nie podobać. Ale wzorem innych państw na pewno się do takiego systemu oszczędzania … Czytaj całość

10-04-2019

pispchają się po pieniądze a nie umieją dobrze pomnażać w ppe i ofe

Rozwiń komentarze (2)