Notowania

finanse
07.05.2019 08:21

TFI PZU zostało wpisane do ewidencji PPK

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI PZU) zostało wpisane przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) do ewidencji instytucji, które mogą oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK), podało towarzystwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Działamy szybko, ponieważ jesteśmy zdeterminowani, żeby wspierać ideę oszczędzania przez Polaków. Taką możliwość dają pracownicze plany kapitałowe. Naszym celem jest skuteczne pomnażanie powierzonych nam oszczędności" - powiedział Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK, cytowany w komunikacie.

Jak zapowiadał prezes Grupy Paweł Surówka, PZU w pierwszym roku funkcjonowania PPK zrezygnuje z pobierania opłat za ich zarządzanie.

"Nasz atut to sieć ponad 400 placówek w całym kraju, 300 opiekunów klienta korporacyjnego i 2 500 doradców klienta indywidualnego. Zapewnimy kompleksową pomoc przy zawieraniu umów na prowadzenia i zarządzanie PPK, przy ich wdrażaniu i prowadzeniu na co dzień. Do dyspozycji pracodawców i pracowników oddamy nowoczesny platformy internetowe" - dodał Żółtek.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2019

marietaDobrze, że coraz więcej dzieje się takich rzeczy, bo w końcu tutaj będzie chodziło o naszą przyszłość, a wiadomo że lepiej mieć dodatkową kasę niż jej … Czytaj całość

07-05-2019

tanka56Bardzo dobrze im więcej takich grup kapitałowych tym lepiej. Ja jestem od początku zwolenniczką PPK. A dzięki takim działaniom możemy być pewni że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)