Notowania

finanse
30.05.2019 11:08

Union Investment TFI zostało wpisane do ewidencji PPK

Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) decyzją Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) zostało wpisane do ewidencji instytucji, które mogą oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK), podało Towarzystwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rejestracja w ewidencji PFR to ostatni warunek, który musieliśmy spełnić, by móc oferować i wdrażać PPK w firmach. Im bliżej pierwszego obowiązkowego terminu, tym większe jest zainteresowanie przedsiębiorców warunkami oferty. Proponujemy naszym klientom wsparcie już na początkowym etapie komunikacji i wdrażania programu w firmie" - powiedział dyrektor Działu Klienta Instytucjonalnego, odpowiedzialny za PPK w Union Investment TFI Paweł Suwała, cytowany w komunikacie.

"Z myślą o potrzebach klientów i nałożonych na nich przez prawo obowiązkach przygotowaliśmy narzędzie wspierające pracodawcę w obsłudze programu PPK. Jest to system, który będzie obsługiwał cały program i przejmie znaczną część obowiązków działu HR w zakresie PPK. Narzędzie to jest zintegrowane z popularnym systemem kadrowo-płacowym. Zapewniamy także bardzo kompleksowy system do obsługi PPK dla pracowników. Pracownicze plany kapitałowe to dla wielu firm i ich pracowników swego rodzaju rewolucja, dlatego zapewniamy także powdrożeniowe wsparcie. Przygotowujemy akcje informacyjne dla pracowników, pomagamy pracodawcom w raportowaniu do instytucji nadzorujących" - dodał dyrektor.

Obecnie Union Investment TFI zarządza aktywami o wartości ponad 14 mld zł. Na ofertę rynkową firmy składa się 30 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych, zarówno otwartych, jak i zamkniętych, rozwiązania asset management i oparte na funduszach produkty emerytalne, takie jak IKZE, IKE i PPE, podano również.

"W październiku 2018 została podpisana przedwstępna umowa nabycia 100% akcji w Union Investment TFI przez Grupę Generali. Do jej finalizacji, planowanej jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, konieczne jest uzyskanie akceptacji odpowiednich instytucji regulujących tego typu transakcje, w tym Komisji Nadzoru Finansowego" - przypomniano.

Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest spółką należącą do grupy kapitałowej DZ Bank. Działalność Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest skupiona głównie w Polsce i obejmuje zarządzanie funduszami inwestycyjnymi jak również dostarczanie usług doradztwa inwestycyjnego oraz zarządzania aktywami.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2019

luizaMnie się wydaje, że sporo osób po prostu wie że ten program okaże się naprawdę sukcesem przez co tyle firm chce w nim uczestniczyć. Oczywiście … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)