Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Universal Robots: W Polsce pracuje łącznie 15,8 tys. robotów przemysłowych

1
Podziel się

Warszawa, 05.11.2020 (ISBnews/ ISBtech) - W Polsce pracuje już łącznie 15,8 tys. robotów przemysłowych, a w ubiegłym roku polskie firmy kupiły ponad 2,6 tys. nowych maszyn, poinformował ISBtech menedżer ds. rozwoju sprzedaży Universal Robots Daniel Niepsuj.

Universal Robots: W Polsce pracuje łącznie 15,8 tys. robotów przemysłowych
bEiFQZkR

"W Polsce pracuje już 15,8 tys. robotów przemysłowych. W 2019 polskie firmy nabyły 2 642 roboty przemysłowe i jest to stabilny wynik r/r według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki. W efekcie nasz kraj jest 14. rynkiem, jeśli chodzi o sprzedaż w 2019. W ubiegłym roku w Polsce nowe roboty były instalowane w segmencie motoryzacyjnym, branży tworzyw sztucznych, przemyśle metalowym, elektronicznym, a także produkcji żywności i napojów. Wykonują szczególnie takie zadania, jak przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, czy spawanie i zgrzewanie" - powiedział ISBtech Niepsuj.

"Roboty współpracujące mogą być bardzo szybko wdrożone i uruchomione - dzięki temu inwestycja zaczyna spłacać się praktycznie z dnia na dzień. W ostatnich miesiącach przedsiębiorstwa zwracają większą uwagę na bezpieczeństwo inwestycji - widzimy zainteresowanie różnymi formami zakupu. Programy wspierające są dodatkowym bodźcem do rozważania robotyzacji, szczególnie w przypadku firm, które jeszcze nie mają doświadczeń w tym obszarze" - dodał menedżer Universal Robots.

Jedną z firm korzystających z maszyn firmy jest Bernacki Industrial Services, firma z sektora MŚP specjalizująca się w produkcji komponentów dla montowni i OEM z różnych sektorów, wdrożyła 3 coboty UR10e do obsługi 7 z 11 posiadanych maszyn CNC.

bEiFQZkT

"Robotyzacja stanowisk trzykrotnie podniosła naszą wydajność oraz pozwoliła kontrolować terminy realizacji poszczególnych zleceń. Szybko zdobyliśmy wiedzę na temat robotów współpracujących. Przy trzecim cobocie Universal Robots inwestycja zwróciła się w 12 miesięcy" - powiedział dyrektor zarządzający Bernacki Industrial Services Nikodem Bernacki, cytowany w komunikacie.

Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w USA, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech.

bEiFQZlu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ja robot
8 miesięcy temu
I ja jestem jednym z nich . Made in Poland. Pozdrawiam