Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

APS Energia liczy na wzrost przychodów, rozwija obecność za granicą

0
Podziel się
APS Energia liczy na wzrost przychodów, rozwija obecność za granicą
bEgPRNKJ

APS Energia spodziewa się w 2015 r. przychodów wyższych niż rok wcześniej, pomimo niekorzystnego kursu rubla. Spółka nadal chce rozwijać obecność na Wschodzie, jednak poszukuje też możliwości wejścia na nowe rynki. W przyszłym roku możliwe są akwizycje i pierwsze projekty na rynku chemicznym i petrochemicznym, poinformowali przedstawiciele spółki.

Prezes spółki Piotr Szewczyk wskazał, że na wyniki APS Energia w tym roku duży wpływ miały czynniki zewnętrzne, takie jak kurs rubla.

"Jesteśmy bardzo niezadowoleni z wyników po III kwartale, aczkolwiek sprzedaż [w całym roku] będzie rekordowa. W Rosji też jest rekordowa, ale liczona w rublu" - powiedział Szewczyk podczas konferencji prasowej.

bEgPRNKL

O ile przychody w całym 2015 r. powinny być wyższe r/r, to mniej pewne są oczekiwania co do wyniku netto.

"Wynik netto trudno prognozować IV kwartał" - powiedział dyrektor ds. strategii i rozwoju w spółce Dominik Biegaj.

APS Energia podtrzymuje plany akwizycyjne. Jeśli negocjacje zostaną zakończone pomyślnie, pierwsza transakcja może zostać zamknięta w połowie 2016 r.

"Rozmawiamy z dwoma podmiotami. Pierwsza transakcja najwcześniej może się zmaterializować na przełomie II i III kwartału" - powiedział Biegaj.

bEgPRNKR

Spółka przygląda się także możliwościom akwizycyjnym na rynku niemieckim, gdzie jest obecnie wiele firm prywatnych, których właścicielom brakuje następców. Kupienie spółki w Niemczech pozwoli wejść nie tylko na rynek niemiecki, ale także na rynki, na których Niemcy od dawna są aktywni, wyjaśnił prezes.

APS Energia nie rezygnuje z rynku rosyjskiego, gdzie pomimo niekorzystnego kursu rubla nadal uzyskuje dobre marże. Rozwija jednak działalność także na innych obszarach geograficznych.

Wśród rynków, na których spółka planuje rozpocząć sprzedaż są także Stany Zjednoczone, gdzie sprzedaż być może rozpocznie się jeszcze w tym roku. Spółka będzie także poszukiwać projektów m.in. w Iranie, gdzie liczy na kontrakty z branży petrochemicznej.

"Zatrudniliśmy osobę, która rozpoznaje projekty chemiczne, petrochemiczne globalnie. Bardzo możliwe, że w przyszłym roku będziemy mieć pierwsze realizacje" - powiedział Biegaj.

bEgPRNKS

Dodał, że w najbliższych latach w sprzedaży APS Energii dominował będzie wciąż rynek polski, jednak spółka ma ambicję stać się globalnym graczem.

W okresie I-III kw. 2015 r. APS Energia miała 59,8 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 55,8 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowany zysk EBITDA zmalał z 6,2 mln zł do 3,1 mln zł. Zysk netto grupy obniżył się z kolei do 0,5 mln zł z 3,0 mln zł wypracowanych przed rokiem.

APS Energia S.A. jest wiodącym producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego na rynku polskim. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2015 r.

bEgPRNLm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)