Notowania

finanse
11.05.2017 14:34

Artur Maliszewski pokieruje Grupą AXA w Polsce od 1 lipca br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 11.05.2017 (ISBnews) - Artur Maliszewski pokieruje Grupą AXA w Polsce od 1 lipca br. Równocześnie został mianowany na prezesa spółek AXA Ubezpieczenia TUiR oraz AXA Życie TU pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała AXA.

Artur Maliszewski, który przez przez 3 ostatnie lata był prezesem Nordea PTE, w Grupie AXA będzie odpowiedzialny za wszystkie linie biznesowe AXA w Polsce: biznes życiowy, majątkowy, emerytalny oraz inwestycyjny.

"Dzięki przejęciom zapewniliśmy sobie potencjał wzrostu skali działalności w Polsce. Mamy silną markę i doskonałych menedżerów na pokładzie, do których dołącza teraz Artur Maliszewski. Pod jego sterami zamierzamy wykorzystać ten potencjał w pełni, aby znacząco wzmocnić pozycję AXA na polskim rynku. Chcemy prowadzić nasz biznes długoterminowo, wspierając rozwój polskiej gospodarki" - powiedział CEO AXA Emerging Europe Jean-Yves Le Berre, cytowany w komunikacie.

Artur Maliszewski przez 3 ostatnie lata pełnił rolę prezesa zarządu Nordea PTE. Wcześniej, przez łącznie 12 lat, był członkiem zarządu i wiceprezesem Alior Banku i Raiffeisen Banku, z którymi związany był od początku ich istnienia.

AXA w 2015 roku przejęła ubezpieczeniowe ramię mBanku - BRE Ubezpieczenia. Dzięki kolejnej akwizycji - Liberty Ubezpieczenia, sfinalizowanej we wrześniu 2016 roku, grupa poszerzyła kanały sprzedaży i ofertę ubezpieczeń.

AXA jest obecnie 6. towarzystwem na rynku majątkowym z 5-proc. udziałem oraz z łącznym przypisem składki brutto o wartości 1,6 mld zł na koniec 2016 roku. AXA jest również 7. towarzystwem w segmencie ubezpieczeń na życie z udziałem 4,6% i przypisem składki brutto o wartości 1,1 mld zł na koniec 2016 roku. Obsługuje w Polsce ponad 3 mln klientów.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz