Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Millennium chce utworzyć Millennium Bank Hipoteczny

0
Podziel się

Bank Millennium złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego pod nazwą Millennium Bank Hipoteczny (MBH), podał bank. 

Bank Millennium chce utworzyć Millennium Bank Hipoteczny
bDBlkibp

"Bank złożył dzisiaj do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego - jako podmiotu w grupie kapitałowej banku, którego jedynym akcjonariuszem będzie bank - o nazwie Millennium Bank Hipoteczny z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Bank zakłada, iż siedzibą MBH będzie Warszawa, zaś kapitał zakładowy wyniesie 40 mln zł i będzie składać się z 40 mln imiennych akcji zwykłych o wartości nominalnej 1 zł każda, objętych przez Bank.

"Kapitał zakładowy MBH zostanie pokryty gotówką. Akcje zostaną objęte po cenie emisyjnej 3 zł za jedną akcję. Sprawa utworzenia MBH została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą banku" - czytamy dalej.

bDBlkibr

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

bDBlkibS
Źródło:
KOMENTARZE
(0)