Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BIK: Banki i SKOK-i udzieliły o 4,4% mniej r/r kredytów konsumpcyjnych w V

0
Podziel się
BIK: Banki i SKOK-i udzieliły o 4,4% mniej r/r kredytów konsumpcyjnych w V
bErGdJxN

Warszawa, 21.07.2016 (ISBnews) - Banki komercyjne, spółdzielcze oraz SKOK-i udzieliły w maju 592 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 6,6 mld zł. Stanowi to spadek o 4,4% w ujęciu liczbowym i o 0,9% w ujęciu wartościowym, w porównaniu do maja 2015 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

"Od początku roku (styczeń-maj) udzielono 2,8 mln kredytów na łączną kwotę 32,5 mld zł. Jest to o 3,7% mniej w ujęciu liczbowym i o 0,7% więcej w ujęciu wartościowym, niż rok wcześniej" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z prognozą BIK z początku roku, po wcześniejszych dwóch rekordowych latach w wartości udzielonych kredytów konsumpcyjnych, obserwujemy obecnie stabilizację zainteresowania kredytami konsumpcyjnymi w sektorze bankowym. O ile kredytów udzielanych jest mniej, to ze względu na wyższe kwoty kredytów ich wartość zbliżona jest do roku poprzedniego.

bErGdJxP

BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniósł -2,2% w maju oraz -1,6% w czerwcu 2016 r.

bErGdJyq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)