Notowania

finanse
25.11.2015 11:09

BIK: Banki i SKOK-i udzieliły o 4,7% mniej r/r kredytów konsumpcyjnych we IX

Podziel się
Dodaj komentarz

Banki komercyjne, spółdzielcze oraz SKOK-i udzieliły 630,8 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 7,1 mld zł we wrześniu. Stanowi to spadek o 4,7% w ujęciu liczbowym i wzrost o 3% w ujęciu wartościowym w skali roku, podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Analiza klientów firm pożyczkowych wobec posiadanej historii kredytowej w bankach wykazała, że zdecydowaną większość - 79% stanowią klienci, którzy jednocześnie posiadają pożyczki i kredyty bankowe. Ciekawą obserwacją w tej grupie klientów jest to, że połowa z tych klientów prawidłowo obsługuje kredyt w banku, tzn. nie posiada na kredycie żadnego przeterminowania" - czytamy w komunikacie.

Drugą grupę - 10% stanowią klienci, którzy kiedyś posiadali kredyty, a obecnie korzystają tylko z pożyczek, zaś ostatnią grupę tworzą klienci, którzy posiadają tylko pożyczki i nigdy wcześniej nie posiadali kredytów. Są to głównie młodzi klienci, 84% nie posiada jeszcze 35 lat, a połowa z nich nawet nigdy nie wnioskowała o kredyt w banku, podał także BIK.

Od początku roku (styczeń-wrzesień) udzielono 5,4 mln kredytów na łączną kwotę 60 mld zł. Jest to o 3,8% mniej w ujęciu liczbowym i o 5,6% więcej w ujęciu wartościowym niż rok wcześniej.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz