Notowania

technologie
19.11.2018 16:04

Braintri po połączeniu z iCompass wyjdzie z ofertą na rynki zagraniczne

Polskie fintechy - Braintri i iCompass rozpoczęły proces połączenia i przygotowania wspólnej oferty dla szeroko pojętej branży finansowej. Połączenie umożliwi Braintri dalszą ekspansję produktową i wyjście na rynki zagraniczne, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Po połączeniu z iCompass Braintri skupi się na trzech głównych liniach produktowych: aplikacjach mobilnych, rozwiązaniach big data i płatnościach bezstykowych. Dodatkowo planuje rozwijać swoje kompetencje w zakresie insurtechu. Kierunki ekspansji geograficznej to przede wszystkim kraje Unii Europejskiej, region Bliskiego Wschodu i Azji oraz Stany Zjednoczone.

"Połączenie oznacza istotny krok w strategii Braintri wejścia na międzynarodowe rynki. Dzięki połączeniu zespołów Braintri zwiększa zdolność do realizacji dużych projektów i rozwoju własnych produktów. W szczególności wdrażany przez iCompass uniwersalny hub płatniczy oraz platforma mPOS idealnie wpisują się w strategię rozwoju Jiffee, naszej autorskiej platformy płatności mobilnych" - powiedział wiceprezes Braintri Wojciech Zatorski, cytowany w komunikacie.

Do czasu pełnego połączenia, na poziomie operacyjnym, oba zespoły będą działać pod dotychczasowymi markami. W planie jest zmiana nazwy.

"Cieszę się, że możemy połączyć doświadczenia i know-how obu zespołów na stałe. Do tej pory niejednokrotnie mieliśmy okazję współpracować przy różnych projektach, ale teraz tworzymy nową jakość. Pracownicy obu firm to najwyższej klasy specjaliści w swoich obszarach."- powiedział nowy dyrektor handlowy Braintri Szymon Borowiecki, cytowany w komunikacie.

Braintri i iCompass tworzą rozwiązania dla największych banków i instytucji płatnościowych na świecie.

Braintri uczestniczy w rozwoju aplikacji mobilnych dla największych polskich banków, PKO BP i mBanku. Zespół wsparł tworzenie polskiego standardu płatności mobilnych BLIK, dostępnego dla ponad 90% klientów banków w Polsce. Obecnie wdraża hub PSD2 w standardzie Polish API dla Krajowej Izby Rozliczeniowej. Oprócz tego Braintri stworzyło technologię płatności mobilnych bazująca na tokenizacji i protokole Bluetooth, z licznymi możliwościami zastosowań, m.in. w IoT, smart city, kontroli dostępu i programach lojalnościowych i Biffee, platformę big data stworzoną w odpowiedzi na wyzwania związane z otwartą bankowością.

iCompass dostarcza oprogramowanie dla głównych europejskich banków i międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym dla Mastercard Payment Transaction Services. Firma jest dostawcą technologicznym pierwszej polskiej platformy mPOS i twórcą uniwersalnego gatewaya płatniczego Octopus Payment Hub.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2019

Tomozgadzam się

30-11-2018

...nom, to prawda

16-04-2019

213123

Rozwiń komentarze (19)