Notowania

bdx
29.09.2015 15:14

Budimex ma umowę na odcinek drogi S6. Ustalono termin ukończenia inwestycji

W ramach zadania powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 19,2 km.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domena publiczna)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Budimeksem umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Goleniów-Nowogard drogi ekspresowej S6 o długości 19,2 km. Wartość kontraktu to 343,91 mln zł brutto.

"W ramach zadania powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 19,2 km. Rozbudowany zostanie węzeł Goleniów Północ z drogą S3, powstaną węzły Goleniów Wschód (Żółwia Błoć) i Osina (Kikorze). Wybudowane zostaną wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt, przepusty, drogi wspomagające. Inwestycja będzie realizowana w formule projektuj i buduj. Wykonawca ma 15 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektów technicznych nowej trasy i uzyskanie decyzji ZRID. Następnie ruszą prace budowlane, które potrwają 22 miesiące" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że do czasu trwania prac nie wliczają się miesiące zimowe w okresie 15 grudnia - 15 marca. Budowa drogi powinna się zatem zakończyć w kwietniu 2019 roku.

Projekt i budowa

Odcinek Goleniów-Nowogard to pierwszy fragment drogi S6, dla którego została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę. Dla następnych 5 odcinków drogi S6 pomiędzy Nowogardem, a Koszalinem również rozstrzygnięto już przetargi - sukcesywnie będą podpisywane kolejne umowy, wskazuje GDDKiA.

W pozostałych przetargach najkorzystniejsze oferty miały: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź (Nowogard - Płoty), Budimex (Płoty - Kiełpino), konsorcjum Polaqua i Dragados (Kiełpino - Kołobrzeg Zachód), Porr Polska Infrastructure (Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie) i konsorcjum spółek Strabagu (Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa).

Wcześniej Budimex chwalił się, że zawarł z GDDKiA umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 o łącznej długości 25,2 km, pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a granicą województw mazowieckiego i lubelskiego.

Tagi: bdx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz