Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Celon Pharma ma list intencyjny dot. opracowania strategii komercjalizacji leków

0
Podziel się:
Celon Pharma ma list intencyjny dot. opracowania strategii komercjalizacji leków

Warszawa, 12.05.2017 (ISBnews) - Celon Pharma zawarła z firmą PlexusVentures LLC list intencyjny w zakresie doradztwa strategicznego w celu opracowania strategii rozwoju i komercjalizacji wybranych innowacyjnych leków spółki poprzez partnerstwo z firmami farmaceutycznymi, podała spółka.

"List intencyjny obowiązuje przez 3 miesiące, przy czym zgodnie z jego treścią zawarcie umowy o współpracy powinno nastąpić w terminie do 30 czerwca 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w ramach współpracy PlexusVentures dokona przeglądu pipeline spółki, w obszarach onkologii, neuropsychiatrii, chorób zapalnych i metabolicznych, a przede wszystkim leków, które w ciągu najbliższych miesięcy rozpoczną zaawansowany proces rozwoju klinicznego.

Przeglądowi podlegać będą kandydaci na lek: CPL-304110 (selektywny inhibitor FGFR), S-ketamina w podaniu inhalacyjnym, CPL-500036 (inhibitor PDE10a), CPL-302253 (selektywny inhibitor PI3Kdelta), CPL-409116 (inhibitor JAK 1,3 o kardioprotekcyjnym potencjale) oraz CPL-207280 (agonista GPR40), podała spółka.

Celon podał, że złożenia strategii zakładają możliwość zarówno sprzedaży praw całkowitych jak i terytorialnych, a także różnych kombinacji ko-rozwoju wraz z jego współfinansowaniem.

"Wybór konkretnej strategii do produktu związany będzie ze specyfiką rynkową i inwestycyjną rozwoju produktu. Pierwsze transakcje w zakresie licencjonowania lub sprzedaży praw do dystrybucji leków innowacyjnych spółki mogą dojść do skutku na przełomie 2018/2019 r." - czytamy dalej.

Celon podał, że warunki finansowe współpracy z PlexusVentures zostaną określone w umowie o współpracy.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym laboratorium badawczo-­rozwojowym, dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno­-sprzętowe. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2016 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)