Notowania

giełda w chinach
15-06-2015 (11:18)

Chiński rynek giełdowy wart jest ponad 10 bilionów dolarów

W tym roku chiński rynek giełdowy mocno poszybował do góry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Ponad 10 bilionów dolarów - tyle wart jest obecnie chiński rynek giełdowy. Na koniec maja kapitalizacja rynkowa giełdy w Szanghaju wyniosła 5,9 biliona dolarów, a giełdy w Shenzhen 4,4 biliona dolarów - wynika z danych Światowej Federacji Giełd. Razem daje to 10,3 biliona dolarów.

W tym roku chiński rynek giełdowy mocno poszybował do góry, do zadziwiająco wysokich poziomów. Od 1 stycznia benchmarkowy wskaźnik Shanghai Composite wzrósł o prawie 60 proc. Jeszcze lepiej radzi sobie wskaźnik giełdy w Shenzhen - indeks Shenzhen Composite zyskał już 120 proc. i jest najlepiej radzącym sobie wskaźnikiem na świecie.

Biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową giełda w Szanghaju jest trzecim największym rynkiem giełdowym na świecie, po New York Stock Exchange z kapitalizacją wynoszącą blisko 20 bilionów dolarów i po Nasdaq z 7 bilionami dolarów.

Rynek giełdowy w Chinach kwitnie i nie przestraszył się spowolnienia widocznego w chińskiej gospodarce. W I kwartale 2015 r. chiński Produkt Krajowy Brutto wzrósł jedynie o 7 proc., najsłabiej od wybuchu kryzysu finansowego na świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Giełda w Chinach odbija, ale tąpnęło w Japonii Niższa od prognoz inflacja pozwala mieć nadzieję na dodatkowe "stymulusy" gospodarcze ze strony Ludowego Banku Chin
Giełda w Chinach w kilka dni wzrosła o ponad 10 procent Dziś w centrum uwagi były dane obrazujące kondycję sektora usług.
Giełdy w Azji dołują, z wyjątkiem Japonii Na giełdach azjatyckich mieszane nastroje. Do góry Tokio, w dół Szanghaj, Hong-Kong i Bombaj.
Tagi: giełda w chinach, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie