Notowania

górnictwo
30.11.2017 17:34

Ciech Soda Polska ma nową umowę z PGG na dostawy 250-300 tys. ton węgla rocznie

Ciech Soda Polska, spółka zależna Ciechu ma nową umowę z Polską Grupą Górniczą (PGG) na dostawy węgla ,zakładającą dostawy rzędu 250-300 tys. ton rocznie począwszy od 2018 r., poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"PGG złożyła ofertę dostaw węgla energetycznego zawierającą istotne warunki nowej umowy, a spółka zależna potwierdziła przyjęcie oferty. Oferta określa cenę węgla energetycznego, nieokreślony czas obowiązywania umowy, możliwość wypowiedzenia umowy za 2 letnim okresem wypowiedzenia ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego, dostawy produktu od 2018 roku w ilości około 250 tys.- 300 tys. ton w każdym roku kalendarzowym" - czytamy w komunikacie.

Uzgodnienie pozostałych warunków planowane jest w najbliższym czasie, dodano.

Zgodnie z wolą PGG, dotychczasowa umowa wiążąca strony zostanie rozwiązana 31 grudnia 2017 roku, wynika z komunikatu.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2017

AdamCiech przeszedł niesamowitą transformację od firmy balansujące na granicy opłacalności po lidera regionu. Oto co robią dobrze zainwestowane pieniądze

Rozwiń komentarze (1)