Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
27.12.2017 08:20

Colian kupił 100% udziałów irlandzkiej Lily OBriens za wstępnie 33,82 mln euro

Colian Holding podpisał umowę nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym irlandzkiej spółki pod firmą Lily O'Brien's Holding Limited (LOBH) za 33,82 mln euro, podała spółka. Kupowany podmiot zajmuje się m.in. produkcją i dystrybucją wyrobów czekoladowych oraz deserów klasy premium.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Płatność ceny za udziały oraz przeniesienie ich własności na spółkę nastąpi w dniu 03.01.2018 roku. Sprzedającym udziały jest spółka CCIF Holding S. a.r.l. z siedzibą w Luxemburgu wchodząca w skład Carlyle Cardinal Ireland Fund oraz grupa udziałowców mniejszościowych LOBH. Cena transakcyjna nabycia udziałów wynosi 33 819 454 euro, przy czym cena ta może ulec zmianie wskutek przeliczenia wartości skonsolidowanego kapitału obrotowego i długu netto LOBH wg stanu na dzień 31.12.2017 roku. Przeliczenie to odbędzie się w ciągu 30 dni roboczych od daty przeniesienia własności udziałów" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Colian udzieli LOBH pożyczki na okres 5 lat w wysokości 693 396,29 euro oraz 4 741 443,81 GBP celem spłaty istniejącego zadłużenia, podano również.

"Źródłem finansowania transakcji nabycia udziałów LOBH oraz udzielenia jej pożyczki są środki własne grupy Colian.

LOBH jest spółką holdingową grupy kapitałowej w skład, której wchodzą jeszcze:

- spółka Lily's Limited z siedzibą w Newbridge Co. Kildare, Irlandia, która jest producentem i dystrybutorem wyrobów czekoladowych oraz deserów klasy premium pod marką Lily O'Brien's oferowanych na rynkach Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Australii i innych rynkach jak również dostawcą do wiodących światowych linii lotniczych.

- spółka Lily O'Brien's UK Limited z siedzibą w Shillington, Wielka Brytania, prowadząca działalność handlową w zakresie wyrobów Lily O'Brien's na rynku Wielkiej Brytanii, podano także.

"Przeprowadzenie powyższej transakcji jest zgodne ze strategią rozwoju grupy Colian poprzez przejęcia na rynkach zagranicznych, potwierdzoną w zeszłym roku przejęciem brytyjskiej spółki Elizabeth Shaw Limited. Colian Holding S.A. przejmując kontrolę nad grupą kapitałową spółki Lily O'Brien's Holding Limited potwierdza zatem, że zainteresowany jest podmiotami posiadającymi silne brandy, które można dynamicznie rozwijać przy wsparciu organizacyjnym spółki, oraz które mieszczą się w ramach rozwijanych dywizji: słodyczy, napojów i kulinariów" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Colian Holding S.A. osiągnęła pozycję jednego z największych producentów na polskim rynku słodyczy, dzięki akwizycjom i rozbudowie portfolio marek. Zdobyła również silną pozycję na rynku przypraw oraz napojów. Spółka jest notowana na GPW od 1995 r.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz