Notowania

finanse
01.04.2016 09:59

Diners Club wprowadza karty kredytowe na polski rynek

Podziel się
Dodaj komentarz

Diners Club wprowadza na polski rynek karty, które działają jako obciążeniowe i kredytowe jednocześnie, z 59 dniowym okresem bezodsetkowym, a także możliwość zaciągnięcia kredytu karty i spłaty kwoty minimalnej, poinformowała firma.

"Użytkownicy kart kredytowych Diners Club od dziś mogą korzystać z bardzo korzystnego oprocentowania kredytu karty w wysokości 8%. To jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku. W przypadku większości dostępnych produktów oprocentowanie kredytu karty sięga maksymalnego dozwolonego poziomu, czyli 10%" - powiedziała dyrektor generalna Katarzyna Fatyga, cytowana w komunikacie.

W przypadku spłaty kwoty minimalnej, operacje w bankomatach kartą kredytową Diners Club nie będą obciążane od momentu ich dokonania, a dopiero od dnia wymaganej spłaty, czyli nawet po 59 dniach. Minimalna kwota spłaty wynosi 10% wartości miesięcznego zadłużenia, podano także.

"Wszystkie karty prywatne Diners Club wydane od 1 kwietnia będą równocześnie kartami kredytowymi i obciążeniowymi. Dotychczasowi posiadacze kart obciążeniowych Diners Club mogą natomiast skorzystać z opcji kredytowej, wypełniając formularz 'potrzebujesz-kredytujesz' i zachowując posiadany plastik" - czytamy w komunikacie.

Diners Club Polska jest częścią Diners Club International, najstarszego wystawcy kart płatniczych na świecie. Na polskim rynku działa od 1997 r. Karty Diners Club akceptowane w ponad 21 mln punktów handlowo-usługowych i bankomatach w 185 państwach.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz