Notowania

finanse
05.07.2016 09:24

DM BOŚ nie dokonał zmian 'top picks' w porównaniu z ubiegłym miesiącem

Podziel się
Dodaj komentarz

Na listach spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się zarówno lepiej, jak i gorzej niż cały rynek, analitycy Domu Maklerskiego BOŚ nie dokonali zmian w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, ABS, Arctic Paper, Awbud, BSC Drukarnia, Budimex, CD Projekt, Ciech, Echo, Ergis, Famur, LSI Software, Neuca, PKN Orlen, Rafako, Robyg, Ronson, Sanok, Trakcja, Vindexus i Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Action, CNG, Integer, LPP, Radpol i Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 2,5 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela spadła o 3,4% w porównaniu z 5,9% spadkiem indeksu WIG - przede wszystkim za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Awbud, BSC Drukarnia, PKN Orlen, Echo Investment, Ronson, 11 bit studios, oraz LSI Software), a także właściwie skróconych pozycji (Integer i Radpol) " - czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel DM BOŚ przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 4,7% (wobec 5,2% spadku indeksu WIG), która okazała się wyższa o 9,9 pkt proc. względem poziomu referencyjnego.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) portfel DM BOŚ przyniósł bezwzględną stopę zwrotu wyniosła 4 033,1% (w porównaniu do spadku indeksu WIG o 8,3%), co oznacza, że w ciągu ostatnich 99 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 4 0841,3 pkt proc.

(ISBnews)

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz