Notowania

transport
16.08.2017 17:26

DM BZ WBK rekomenduje 'kupuj' Stalexport Autostrady, wycena 5,85 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Domu Maklerskiego Banku Zachodniego WBK rozpoczęli rekomendowanie akcji Stalexportu Autostrady od ,,kupuj" z ceną docelową 5,85 zł, wynika z raportu datowanego na 10 sierpnia.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 4,07 zł. W środę kurs wynosił 4,29 zł.

,,Wg naszych szacunków spółka oferuje bardzo niewymagające wskaźniki P/E oraz EV/EBITDA gotówkowa - odpowiednio 4,4(x) oraz 2.5(x) na 2018 r. Oba wyniki są zauważalnie niższe niż u innych polskich firm o średniej kapitalizacji, czy zachodnioeuropejskich spółek z grupy porównawczej. Dyskonto wyceny wydaje się związane z 1) modelem partnerstwa publiczno-prywatnego, na którym opiera się działalność Stalexportu (przychody z koncesji stanowią ok. 99% przychodów ogółem), 2) poufności umowy koncesji i 3) nietypowej postaci sprawozdań finansowych (z uwagi na umowy PPP)" - czytamy w raporcie.

Mimo to, perspektywy dla głównej działalności firmy (zarządzanie odcinkiem Katowice - Kraków płatnej autostrady A4) są wg nas bardzo korzystne, co wskazuje na duży potencjał rozwojowy, stwierdza raport.

,,Szacujemy, że w latach 2016-27E CAGR dla ruchu na autostradzie osiągnie 2,7%; ponadto obecne stawki za przejazd ciągle są znacznie niższe, niż górne limity wyznaczone przez regulatora. Dzięki temu CAGR dla zysku na akcję osiągnie w okresie 2016-2026E bardzo dobrą wartość 8%. Poza tym, rozpoczęta w maju br. wypłata dywidend będzie prawdopodobnie kontynuowana w przyszłości; zakładając nieco arbitralnie, że wskaźnik podziału dywidendy między akcjonariuszy a Skarb Państwa wyniesie 50% (faktyczna wartość jest określona w częściowo poufnej umowie koncesyjnej). Szacujemy, że stopa dywidendy Stalexportu w latach 2018E-2020E zamknie się w przedziale 23%-29%" - czytamy dalej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz