Notowania

giełda w japonii
30.09.2015 08:26

Dobre dane wywołały mocne wzrosty na giełdzie w Japonii

Według najnowszych danych, wartość dóbr wyprodukowanym przez japoński przemysł poszła w górę o 0,2 procent rok od roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Dzięki szybciej rosnącej w sierpniu produkcji przemysłowej, giełda w Japonii zyskała w środę niespełna 3 procent. Mniejsze odbicie zanotowano w Chinach, gdzie główny indeks giełdy cały czas znajduje się blisko najniższych poziomów w tym roku.

Według najnowszych danych, wartość dóbr wyprodukowanym przez japoński przemysł poszła w górę o 0,2 procent rok od roku, wobec braku wzrostu w lipcu. W ujęciu miesięcznym mieliśmy jednak do czynienia ze spadkiem produkcji o 0,5 procent, wobec oczekiwanego wzrostu o 1,1 procent.

Notowania indeksu Nikkei w Japonii w środę

Nieco słabiej od oczekiwań urosła w sierpniu sprzedaż detaliczna. Opublikowana wartość to 0,8 procent, a rynek spodziewał się wzrostu o 1,2 procent.

Giełda w Tokio nie była odosobniona we wzrostach. Ponad procent zyskał rynek w Hong Kongu oraz Australii. Mniejszą dynamikę zanotował Shanghai Composite ze wzrostem wynoszącym około jeden procent.

Notowania indeksu Shanghai Composite w Chinach w środę

Warto pamiętać, że dziś przypada ostatnia sesja w tym tygodniu na chińskim parkiecie. W czwartek oraz piątek handel jest zawieszony ze względu na święto narodowe Chin. Mimo tego jutro zostaną opublikowane ważne dane z chińskiej gospodarki. Będzie to indeks PMI dla przemysłu oraz sektora usług.

Tagi: giełda w japonii, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz