Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dywidenda PHN może być wysoka

0
Podziel się:

Dobra płynność ułatwi wypłatę zysku akcjonariuszom.

Andrzej Lebiedziński, prezes PHN SA
Andrzej Lebiedziński, prezes PHN SA (materiały prasowe PHN)
bECuPfnp

Polski Holding Nieruchomości (PHN)
widzi duży potencjał, jeśli chodzi o wysokość dywidendy za 2014 r., ale ostateczną rekomendację w tej sprawie przedstawi w ciągu kilkunastu dni, poinformował członek zarządu ds. finansowych Włodzimierz Stasiak.

- Wynik pokazuje dość znaczny potencjał, jak chodzi o wypłatę dywidendy, zwłaszcza w powiązaniu z faktem, że nasza sytuacja płynnościowa jest też bardzo dobra. Nie ma jeszcze decyzji, w kilkanaście dni będzie informacja - powiedział Stasiak podczas konferencji prasowej.

Przypomniał, że w strategii długoterminowo ma być przeznaczana ponad połowa zysku na dywidendę.

bECuPfnr

Zaprezentowana we wrześniu ub.r. strategia "Budujemy Wartość" Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) zakłada m.in. zwiększenie do 2023 r. wartości aktywów netto spółki o blisko 75 proc., z czego ponad połowa mogłaby być wypłacona w formie dywidendy. W ramach strategii, PHN chce przeznaczyć ponad 1 mld zł na zakup nowoczesnych powierzchni biurowych.

Notowania PHN - 1 tydzień

W kwietniu ub.r. akcjonariusze PHN przeznaczyli na dywidendę 99,85 mln zł z zysku za 2013 r., co dało wypłatę w wysokości 2,16 zł na akcję.

PHN odnotował 105,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 100,0 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2014 r. wyniósł 120,8 mln zł wobec 99,0 mln zł zysku rok wcześniej.

bECuPfnx

PHN jest spółką holdingową do której należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bECuPfnS
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)