Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrotim: Celem na ten rok zbliżenie się do 'bardzo dobrych' wyników za 2015r.

0
Podziel się:
Elektrotim: Celem na ten rok zbliżenie się do 'bardzo dobrych' wyników za 2015r.

Elektrotim liczy na zbliżenie się w tym roku do wyników za 2015 r., które ocenia jako bardzo dobre i trudne do powtórzenia, poinformował prezes Andrzej Diakun.

"Marzymy, by wyniki 2016 roku były zbliżone do wyników 2015 r. Wyniki roku 2015 w naszym przekonaniu były bardzo dobre i będzie bardzo ciężko je powtórzyć" - powiedział Diakun podczas konferencji prasowej.

W 2015 r. Elektrotim zanotował 353 mln zł skonsolidowanej sprzedaży i 20,2 mln zł zysku netto. Po pierwszym kwartale 2016 r. przychody wyniosły 47,8 mln zł przy 2,97 mln zł straty netto.

"Od wielu lat nasze wyniki cechują się sezonowością. Myślę, że tradycyjnie po II kwartale zbliżymy się z wynikiem netto w okolice zera, a gros rocznego wyniku zrobimy w IV kw. Dążymy do tego, aby niwelować tę sezonowość zwiększając sprzedaż usług serwisowych i prac utrzymaniowych, które rozliczane są w cyklach miesięcznych" - wyjaśnił Diakun.

Backlog grupy kapitałowej Elektrotimu wynosił na 1 kwietnia br. nieco ponad 250 mln zł.

"Do realizacji w tym roku mamy z tego ok. 180-200 mln zł. Spodziewamy się, że w tym roku rynek elektroinstalacyjny będzie miał lekką tendencję spadkową" - szacuje Diakun.

Tegoroczny capex grupy Elektrotimu wyniesie kilkanaście mln zł z przeznaczeniem na zakup i wdrożenie systemów informatycznych oraz maszyn i urządzeń.

"Chcemy niezależnie od capeksu stworzyć w spółkach grupy kapitałowej Elektrotim fundusz rozwoju, który będzie zasilany przez poszczególne nasze spółki w wysokości ok. 1-2% zysku operacyjnego. Te środki będą przeznaczane na finansowanie prac rozwojowych w wyniku których mają powstać produkty unikalne w skali świata" - powiedział także prezes.

Elektrotim przyjął strategię na lata 2015-2020, której głównymi filarami są serwis i utrzymanie, innowacje i eksport. Grupa ciągle jest też zorientowana na akwizycje wspierające cele strategii.

"Chcielibyśmy w 2020 uzyskać ok. 30 mln zł sprzedaży z rynków zagranicznych" - podsumował Diakun.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)