Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EuroBank pozyskał 250 mln zł z emisji obligacji serii C

0
Podziel się:

Warszawa, 01.12.2017 (ISBnews) - EuroBank przydzielił 2,5 tys. sztuk czteroletnich obligacji zwykłych serii C o łącznej wartości 250 mln zł, podał bank. Środki z emisji zostaną wykorzystane na finansowanie akcji kredytowej.

EuroBank pozyskał 250 mln zł z emisji obligacji serii C
bELdVMdN

Oferta publiczna obligacji banku, rozpoczęta w 27 listopada była skierowana do instytucji finansowych, przede wszystkim funduszy inwestycyjnych oraz towarzystw ubezpieczeniowych i emerytalnych. Bank podał, że popyt wśród inwestorów instytucjonalnych dwukrotnie przewyższył wartość oferty.

Wartość nominalna 1 obligacji to 100 000 zł. Obligacje oprocentowane są według stopy WIBOR6M powiększonej o marżę w wysokości 0,82 pkt proc., wypłacane w okresach półrocznych. Termin zapadalności obligacji ustalono na 1 grudnia 2021 r.

"Pozyskane od inwestorów środki zostaną wykorzystane na finansowanie akcji kredytowej. Przyjęty przez nas model biznesowy, a także konsekwentnie realizowana strategia regularnej obecności na rynku kapitałowym sprawiają, że inwestorzy postrzegają nas jako atrakcyjnego emitenta długu, o czym świadczy także popyt na nową emisję" - powiedział dyrektor departamentu zarządzania aktywami i pasywami EuroBanku Marcin Karłowicz, cytowany w komunikacie.

bELdVMdP

Organizatorami emisji byli Societe Generale Oddział w Polsce oraz PKO Bank Polski.

Tegoroczna emisja obligacji jest trzecią w historii banku. Łączna suma środków pozyskanych w ramach emisji obligacji serii A, B i C wynosi obecnie 740 mln zł. Wszystkie emisje są organizowane w ramach rozpoczętego w 2015 r. Programu Emisji Obligacji o maksymalnej wartości 2 mld zł.

EuroBank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych, posiadający sieć licząca prawie 500 placówek w całej Polsce. Właścicielem EuroBanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r.

bELdVMeq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)